Projektas "Nepamiršk parašiuto"

Gimnazijos III-IV klasių mokiniai dalyvauja projekte „Nepamiršk parašiuto“. Juo siekiama moksleiviams suteikti žinių apie  valstybinį socialinį draudimą, jo sąlygas, nelegalaus darbo pavojus ir pan.

Projektas prasidėjo birželio mėnesį. Projekto koordinatoriai buvo pakviesti į renginį Vilniuje „Diena Vilniuje“. Seimo rūmuose įvyko susitikimas su Seimo pirmininku ir socialinių reikalų ir darbo, švietimo ir mokslo komitetų atstovais. Susipažinome su Seimo darbu, įstatymų leidyba, seimo istorija.  Vėliau vykome į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kur vyko projekto „Nepamiršk parašiuto“ pristatymas, susipažinimas su institucijų atstovais. Tą pačią dieną aplankėme Valstybės pažinimo centrą ir saugomų teritorijų nacionalinį lankytojų centrą.

Antras susitikimas įvyko rugpjūčio 30 dieną Utenoje. Gavome metodinį leidinį, kuriame ne tik  detaliai išdėstoma kas yra draudimas ir kam jis reikalingas, bet pateikta daug konkrečių situacijų, testų žinioms patikrinti. Panašius pratybų sąsiuvinius gavo ir mokiniai.

Planuojame vesti jungtines pamokas III-IV klasėms, vėliau dalyvauti protmūšiuose, kurie įvyks rajone, apskrityje ir Vilniuje. (Istorijos mokytoja Donata Vertinskienė)