Kelionė į Vilnių

• Paskelbta: 2024-04-23

Šiandien, balandžio 23 d. 4 ir 5 klasės mokiniai lankėsi Vilniuje veikiančioje Tropinių drugelių parodoje. Tai puiki galimybė pažvelgti į išskirtinio grožio, spalvų ir raštų įvairove pasižyminčių tropinių drugelių pasaulį. Apsilankymo metu įgijome žinių apie drugelių gyvenimo ciklus, jų maitinimosi ypatumus bei įspūdingiausias tropinių drugelių rūšis. Turėjome galimybę stebėti gyvus drugelius iš labai arti, pamatyti, koks gražus, mistinis ir trapus drugelio gyvenimas.

Drugelių gyvenimo trapumą pakeitė Vilniaus katedros didybė ir amžinybė. Vilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis, kurioje susipažinome su šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istorija, pastato kaita. Kartu su gidu nusileidę į katedros požemius, pamatėme senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. Po turiningos ekskursijos, mūsų laukė praktinė dalis, kurioje patys galėjome tapti archeologais. Specialiais įrankiais kasinėjome paruoštus „kultūrinius sluoksnius“, kuriuose buvo ne vienas įdomus radinys. Drauge aiškinomės, ką surasti daiktai gali pasakyti apie katedrą, jos požemius ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje gyvenusius žmones.

Jolanta Daškevičienė

Jolanta Daškevičienė