III klasės gimnazistų išvyka į Kauną

• Paskelbta: 2024-06-06
  • Kategorija: Išvykos

Birželio 4 d. III klasės gimnazistai vykome į Kauną. Laikinojoje sostinėje apžiūrėjome Kauno pilį, nuėjome iki dviejų upių – Nemuno ir Neries – santakos. Išvykos metu apsilankėme Maironio lietuvių literatūros muziejuje, kur dalyvavome netradicinėje lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje. Muziejus įsteigtas 1936 m. poeto, kunigo Jono Mačiulio-Maironio namuose, kuriuos jis nusipirko 1909-aisiais. Poetas gyveno aštuoniuose šio namo antro aukšto kambariuose. Pravėrus Maironio buto duris, suskamba kanklės ir pasigirsta kompozitoriaus Juozo Naujalio ir Maironio dainos „Lietuva brangi“ melodija. Dailūs senoviniai baldai, raudono aksomo sofos, spintos pilnos retų knygų, puošnūs laikrodžiai, skulptūros, paveikslai ir pats Maironis, žvelgiantis iš portretų, pasitinka lankytojus kaip mylimą ir laukiamą svečią. Apžiūrėję ekspoziciją, dalyvavome edukacinėje veikloje „Išmanyk Maironį“, kurioje pasisėmėme tikrai daug informacijos lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminui, kurį mums teks laikyti kitais mokslo metais.

Po to ėjome susipažinti su Kauno senamiesčiu, Laisvės alėja. Supratome, kad norint pažinti Kauną, senamiestį, jo architektūrą reikia gerokai gerokai daugiau laiko. Planuojame, kad kitais mokslo metais dar kartą atvyksime į Kauną, kad dar geriau pažintume šį miestą.

Mingailė Dragūnaitė, III kl.

Renata Zarembienė