Naujienos

2022-2023 m.m.

Darbo pasiūlymas

GIEDRAIČIŲ ANTANO JAROŠEVIČIAUS GIMNAZIJA
SKELBIA ATRANKĄ VYR. BUHALTERIO PAREIGOMS UŽIMTI

Asmenys, pretenduojantys į pasirinktą pareigybę, privalo pateikti šiuos dokumentus:
1. Prašymą leisti dalyvauti atrankoje (laisva forma).
2. Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.
3. Išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją.
4. Gyvenimo aprašymą.
5. Motyvacinį laišką (jei pageidauja).
6. Rekomendacijas (jei pageidauja).

Reikalavimus atitinkantys pretendentai bus informuoti asmeniškai ir kviečiami pokalbiui, kuris numatomas 2023 m. liepos 31 d.
Dokumentai priimami 21 kalendorinę dieną nuo konkurso paskelbimo, įskaitant konkurso paskelbimo dieną, kasdien nuo 8.00 iki 13.00 val. Dokumentų priėmimo pradžia – 2023 m. liepos 3 d., pabaiga – 2023 m. liepos 23 d.
Dokumentai pateikiami asmeniškai adresu Širvintų g. 16, Giedraičiai, Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos raštinei arba siunčiant registruotu laišku ar elektroniniu paštu rastine@giedraiciugimnazija.lt.
Informacija apie atranką teikiama tel. (8 609) 13 231
Pareigybės pavadinimas: Vyr. buhalteris(ė)
Darbo krūvis, (val. per savaitę): 40 val.;
Darbo sutarties rūšis: neterminuota;
Darbo užmokestis: priklauso nuo turimo darbo stažo.
Pareigybės aprašymas

Švenčiame Vasario 16-ąją

Vasario 10 dieną gimnazijos aktų salėje vyko renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 105-osioms metinėms paminėti. Šventės pradžioje Giedraičių bendruomenę pasveikino Molėtų rajono savivaldybės policijos skyriaus atstovės, kurios įteikė Saugiausios seniūnijos pereinamąjį prizą. Po nuoširdžių linkėjimų gimnazijos mokiniai parodė literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Lietuviais esame mes gimę“, kurios metu skambėjusios eilės ir dainos priminė svarbiausias Lietuvos istorijos datas. Po koncerto susirinkusius sveikino gimnazijos direktorė Irina Žiupkienė bei seniūnas Vilius Nalivaika. Renginio pabaigoje Giedraičių bendruomenės pirmininkė Jovita Gobienė įteikė Metų žmogaus prizą Gediminui Ivanauskui, kuris labai daug jėgų ir laiko skiria Ukrainos rėmimui, ir padėkojo visiems, mezgusiems kojines, kurios taip pat bus išsiųstos į karo niokojamą šalį. Kadangi pats Gediminas yra išvykęs, apdovanojimą atsiėmė jo tėtis.
Priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai taip pat šventė – varžėsi protų mūšyje „Ką žinau apie Lietuvą“ ir kūrė Laisvės aitvarus, kurie „nusileido“ ant jų klasių durų.
Joniškio skyriaus mažieji mokinukai taip pat sveikino Lietuvą su jos gimtadieniu papuošdami savo mokyklos erdvę.
Prasmingai pasitikime artėjantį Lietuvos gimtadienį!

Tekstas Vilmos Putnienės
Nuotraukos Daivos Lutienės, Jūratės Guobienės

Kvadrato varžybos

Sausio 21 d. 5-6 klasių mokiniai vyko į 2022-2023 m.m. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų kvadrato tarpzonines varžybos Taujėnuose (Ukmergės r.). Šešios komandos – Taujėnų gimnazijos berniukų, Maišiagalos gimnazijos berniukų ir mergaičių, Deltuvos pagrindinės mokyklos mergaičių ir mūsų gimnazijos berniukų ir mergaičių – rungėsi dėl teisės dalyvauti finalinėse keturių komandų respublikinėse varžybose.
Pirmąsias varžybas Giedraičių berniukų komanda žaidė su Taujėnų gimnazijos sportininkais ir jas laimėjo. Įnirtingiausia kova vyko su Maišiagalos gimnazijos komanda. Po labai atkaklios kovos giedraitiškiai 1:2 nusileido varžovams, užėmė II vietą ir į tolimesnį etapą nepateko.
Puikiai sekėsi mergaičių komandai. Mūsų gimnazistės laimėjo abejas rungtynes – 2:0. Mergaitės pateko tarp keturių stipriausių respublikos komandų ir vasario pabaigoje kovos dėl Lietuvos mokyklų sporto žaidynių (kvadrato) medalių.
Tokių aukštų pasiekimų mūsų gimnazijos sportininkai respublikinėse kvadrato varžybose dar nebuvo iškovoję. Džiaugiamės ir linkime sėkmės finalinėse varžybose.

Tekstas ir nuotraukos Sigito Bimbirio

Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 13-osios rytą prisijungėme prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ – languose uždegėme vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes. Per istorijos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamokas 8 ir I klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Sausio 13-oji liudininkų akimis“, kurią transliavo “Atviras Seimas”. Pradinių klasių mokiniai žiūrėjo animacinius filmukus „Sausio sniegenos“, „Ąžuolas ir gilė“ bei kalbėjo apie tai, ką jiems reiškia šios nakties įvykiai. Gimnazijos foje pertraukų metu buvo galima stebėti vaizdo įrašus ir nuotraukas iš 1991 metų sausio įvykių.

Tekstas Vilmos Putnienės
Nuotraukos Vilmos Putnienės ir Irinos Žiupkienės

Pilietiškumo diena

Lapkričio 21 dieną gimnazijoje minėjome Lietuvos kariuomenės dieną ir 102-ąsias kovų už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę ties Giedraičiais ir Širvintomis metines. Šiems įvykiams atminti suorganizuota Pilietiškumo diena „Tėvynės didvyriams, širdie, per amžius dek“. Po tradicija tapusio rikiuotės konkurso mokiniai išsiruošė į žygį – keliavo į pirmojo mūšio ties Bekupe vietą. Žygyje dalyvavo karo istorikas, profesorius, Seimo narys Valdas Rakutis, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos štabo viršininkas plk. ltn. Artūras Purlys, plk. Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės 903 kuopos šauliai su Mariumi Čereška, Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės atstovai, Giedraičių seniūnas Vilius Nalivaika. Prie stilizuotos patrankos, žyminčios mūšio vietą, ir buvusio Bekupės dvaro vietoje Valdas Rakutis papasakojo apie strateginę šių vietų reikšmę 1920 metais. Po įveiktų 16 kilometrų žygio dalyviai sustojo prie Nepriklausomybės paminklo Giedraičiuose, kur vyko iškilmingas minėjimas. Minėjime dalyvavo Molėtų rajono meras Saulius Jauneika, Plk. Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės vado pavaduotojas, ats. kpt. Rimantas Eigėlis, buvę gimnazijos mokiniai, savo profesinę veiklą susieję su krašto apsauga – Dominyka Daškevičiūtė, Tomas Gražys, Daumantas Maišelis, Juras Kimbartas ir kt. Pilietiškumo dienos renginiai baigėsi prie šaulių būstinės, kur, jau taip pat tradiciškai, visi vaišinosi koše ir arbata.
 
Tekstas Vilmos Putnienės
Nuotraukos Vilmos Putnienės, Valdo Kimbarto, Renatos Kildišienės

Sveikos mitybos diena

Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena.
Pažymint šią dieną siekiama mokyti vaikus subalansuotos mitybos įpročių. Tikslas – didinti supratimą apie tai, kokį poveikį vaikams gali turėti pagrindiniai geros mitybos principai, nes sveika mityba yra vienas iš pagrindinių sveikos gyvensenos veiksnių. Jei vaikas mokosi gaminti maistą, sveikai valgyti ir reguliariai sportuoti, tuomet jis yra linkęs tęsti tokią profilaktiką ir būdamas suaugęs. Kokia yra sveika mityba? Apie sveikesnę mitybą Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos priešmokyklinės grupės vaikai kalbėjo su visuomenės sveikatos specialiste Brone Grigoniene. Šiai temai buvo paskirtos dvi pamokos, kuriose vaikai klausėsi pasakos ir aptarinėjo knygelę “Nevalgymo oželis“, studijavo maisto pasirinkimo piramidę, žaidė edukacinius žaidimus bei aptarinėjo sveikos mitybos svarbiausius principus ir taisykles bei rekomendacijas, tokias, kaip:
– Kiekvieną dieną rekomenduojama valgyti šiuos maisto produktus: daržovės, vaisiai, uogos, grūdiniai produktai (duonos gaminiai, kruopų produktai), pieno produktai, augaliniai aliejai, mėsa ir jos produktai.
Kelis kartus per dieną valgyti įvairių, dažniau šviežių vietinių daržovių ir vaisių (nors 400 g per dieną).
– Valgyti nesūrų maistą.
Rinktis maisto produktus, turinčius mažai cukraus. Nesaldinkite arbatos. Rečiau vartoti rafinuotą cukrų, saldžius gėrimus, saldumynus.
Valgyti reguliariai.
Nepamiršti, kad sveikiausias gėrimas – vanduo.
Vaikai nusprendė, kad ypatingai svarbu laikytis ne pavienių sveikos mitybos taisyklių, o atsižvelgti į jas visas bei kasdien aktyviai judėti. Renginio pabaigoje vaikai padovanojo savo mėgstamiausias daržoves saulutei, kad ir ji būtų sveika ir skaisčiai šviestų. Tėveliams vaikai parneš atmintines, paruoštas sveikatos specialistės, o vaikams padovanota knyga – sveikatos pasaka „Brokoliukas ir Braškytė sveikatos karalystėje“, kurios autorė sveikatai palankios mitybos specialistė Raminta Bogušienė. Už knygą dėkojame Utenos visuomenės sveikatos biurui.
 
Tekstas ir nuotraukos Bronės Grigonienės

Pyragų diena

Lapkričio 11 d., gimnazijoje vyko Pyragų diena. Kepėm, pardavinėjom, pirkom, skanavom ir gerą darbą padarėm. Mokiniams, kurie kepė pyragus, buvo dalinami guminukai už pastangas ir prisidėjimą prie gimnazijos Mokinių savivaldos iniciatyvos/renginio. Suaukotą 335 eurai. Visi pinigai bus įteikti Alantos senelių globos namų gyventojams.
Nuoširdžiai visiems dėkojame
 
Nuotraukos Justinos Kanopkaitės

Kūrybinės turizmo dirbtuvės

Lapkričio 7 d. paskutinis projekto “Kūrybinės turizmo dirbtuvės” renginys vyko animacijos studijoje „MeinArt“ Vilniuje. Susipažinome su animacijos kūrimo būdais, technologijomis, studijos produkcija. Patys kūrėme Helovino personažus, rinkome geriausius piešinius, vaišinomės saldumynais, džiaugėmės šeimininkų išmone, svetingumu. Iš mūsų piešinių animatoriai sukūrė filmuką. Išsivežėme prizus ir puikią nuotaiką!
Dėkojame šauniam „MeinArt“ kolektyvui ir Molėtų TIC už puikų projektą!
 
Tekstas ir nuotraukos Valdo Kimbarto

Paroda "Angelai"

Kviečiame į 2 klasės mokinių piešinių parodą “Angelai” gimnazijos pirmo aukšto koridoriuje, prie bibliotekos.
Mes visi kartais susimąstome apie šventumą, o ligos ar kitos nelaimės atveju sau ir savo gyviems bei mirusiems artimiesiems tikimės aukštesnių jėgų pagalbos.
Parodos idėja priklauso dailininkei, paveikslų restauratorei Teresei Blažiūnienei. Ji parodė antrokams savo paveikslų ciklą „Labanoro gėlės“ ir dalyvavo dailės pamokoje. Mokiniai parodė dailininkei savo pieštus Šventojo Jurgio piešinius (juos matote stende), o gerbiama Teresė sudomino juos angelų tema, supažindino su angelų vaizdavimu liaudies mene.
Tolesnėse dailės pamokose antrokai, išbandydami įvairias technikas, vaizdavo angelus. Štai keletas įžvalgų apie angelus, kuriomis antros klasės mokiniai pasidalino dirbdami:
“Žmonės, kai numiršta, tai patenka į dangų ir tampa angelais.”
“Angelai padeda, saugo. Jie myli žmones.”
“Angelas yra labai geras, mandagus ir labai gražus. Angelai mėgsta skraidyti. Jų kojos yra baltos, jie dėvi baltus rūbus, o jų sparnai blizga.”
Su tikybos mokytoja Jurgita antrokai išmoko maldą skirtą angelui:
Angele sarge, tu mano šventasis
Būk prie manęs, tu mano gerasis.
Vakarą, naktį, rytą ir dieną
Saugoki žingsnį mano kiekvieną.
 
Tekstas Audronės Kimbartienės
Nuotraukos Audronės Kimbartienės ir Irinos Žiupkienės

Mokymai mažiausiems

Spalio 26 d. Joniškio skyriuje vyko ypatingai reikalingi mokymai-pratybos. Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kapitonas Arūnas Putna atvyko priminti, kad su ugnimi negalima juokauti. Visi skyriaus mokiniai atidžiai klausėsi, žiūrėjo mokomąją medžiagą ir dalijosi gyvenimiškomis situacijomis. Vėliau atsitiko “gaisras”, mokykla paskendo dūmuose ir teko greitai evakuotis iš pastato. Visa laimė, kad tai tik sėkmingos pratybos. Ačiū ugniagesiams, kad vykdo prevencines ir šviečiamąsias veiklas su pačiais mažiausiais.
 
Tekstas ir nuotraukos Editos Žilinskaitės-Pukėnienės

Kūrybinės turizmo dirbtuvės

Spalio 21 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Molėtų TIC projekte “Kūrybinės turizmo dirbtuvės” Alantoje.
Alantos gimnazistai mums pasakojo apie miestelio istoriją. Muziejuje bandėme įveikti painias pabėgimo užduotis. Aplankėme sinagogą ir Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią. Ten atliktos užduotys vedė į Alantos dvarą. Dvare muziejininkė Liuda Pusvaškienė mus nukėlė į praeitį, parodė unikalią Jono Matelionio drožinių kolekciją, papasakojo apie palaimintojo Teofiliaus Matulionio gyvenimą. Dvaro parke pavyko rasti saldžių auksinių ir sidabrinių monetų skrynią-lobį. Padrąsinti sėkmės nulėkėm prie Valiulio akmens, po kuriuo gyvena kipšiukas. Kipšiuko namuose neradome, bet nuotaika buvo “velniškai” smagi.
Dėkojame Alantos gimnazijos mokytojams Daliai Rudėnienei, Vygantui Jakučioniui, šauniems gimnazistams, Aušrai Banevičienei iš Molėtų TIC ir muziejininkei Liudai Pusvaškienei už smagiai ir turiningai praleistą laiką!
 
Tekstas ir nuotraukos Valdo Kimbarto

Rudens gėrybės

Pirmadienį Joniškio skyriaus mokiniai papuošė mokyklą ir surengė rudens gėrybių parodą. Fantazijai nėra ribų. Labai linksmi ir išradingi darbeliai.
 
Nuotraukos Dalios Kalabuckienės

Kiek sveria kuprinė?

Spalio 24 d. vyko Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos 1-4 klasių mokinių ir jų kuprinių svėrimo akcija „Ar nepersunki mokinio kuprinė?“
Akcijos tikslas – atkreipti mokinių, jų tėvelių ir mokytojų dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį, turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai. Statistika rodo, kad skeleto raumenų sutrikimai (netaisyklinga laikysena, skoliozė, kifozė) yra vieni iš dažniausiai diagnozuojamų mokinių sveikatos sutrikimų. Netaisyklingas kuprinės nešimas ir kuprinės svorio nekontroliavimas turi įtakos formuojantis ydingai mokinio laikysenai. Ryškiausi pakitimai vyksta jaunesniame mokykliniame amžiuje (7-10 metų) – toliau auga ir kaulėja skeletas, stuburas tebėra ne visai sukaulėjęs, lankstus. Mokykloje egzistuoja „sunkios mokyklinės kuprinės“ problema, o šią problemą išspręsti galima tik bendradarbiaujant su tėvais bei mokytojais, ieškant galimų sprendimo būdų.
Akciją mokykloje organizavo visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Bronė Grigonienė, padedant pradinių klasių mokytojoms.
Mokiniai žiūrėjo filmuką apie teisingą mokyklinės kuprinės pasirinkimą, sužinojo savo kūno bei kuprinės svorį ir turėjo galimybę įvertinti, ar kuprinės svoris atitinka jų kūno svorį bei žaidė žaidimus, susijusius su taisyklinga laikysena, o tėveliams parnešė atmintines apie mokyklinę kuprinę.
 
Tekstas ir nuotraukos Bronės Grigonienės

Kvadrato varžybos

Spalio 21 d. Molėtų sporto arenoje vyko Molėtų r. moksleivių kvadrato varžybos. Dalyvavo Molėtų progimnazijos, Alantos gimnazijos ir mūsų gimnazijos komandos. Džiaugiamės puikiais laimėjimais – mergaičių komanda tapo nugalėtoja ir iškovojo teisę atstovauti Molėtų rajoną respublikinėse varžybose. Gimnazijos berniukų komanda užėmė II-ąją vietą.
 
Nuotraukos Renatos Zarembienės

STEAM diena

Spalio 18 d. gimnazijoje vyko STEAM diena 5-8 klasėms. Pradžioje mokiniams buvo paaiškinta STEAM reikšmė, po to visi kibo į darbus. Matematikos pamokose gamino simetrišką kūną – dovanų dėžutę – ir ją dekoravo. IT pamokose kompiuterine piešimo programą piešė fraktalą 🎡. Penktokai ir šeštokai gamtos pamokose, naudodami mokslinio tyrimo metodą, tyrė, kokį atstumą nuskris popierinis lėktuvėlis, kintant jo svoriui. Septintokai gamino „mišką butelyje“, o aštuntokai ieškojo simetrijos gyvajame pasaulyje. Mokiniai pristatė nuveiktus darbus, pateikė išvadas. STEAM dieną sukurtus darbus galima pamatyti matematikos ir biologijos kabinetuose – užeikite ir grožėkitės.
 
Tekstas ir nuotraukos Jūratės Guobienės, Elenos Mackonienės ir Vilmos Putnienės

Svečiuose drugeliai

Spalio 13 dieną 2 ir 4 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje apie drugelių įvairovę.
Edukacijos metu vaikai susipažino su vabzdžių ir drugelių gausa, gyvenimo ciklu. Turėjo galimybę mokytis per patirtį: palaikyti vikšrą, patyrinėti drugelio kiaušinėlius, pamatyti didžiausią ir spalvingiausią pasaulio drugelį. Sužinojo, kad drugelį galima užsiauginti ir namuose. Sekantį kartą apsilankysime ir drugelių fermoje.
 
Tekstas ir nuotraukos Marytės Gudėnienės

Spektaklyje

Spalio 12 d. Joniškio skyriaus mokinukai vyko į Molėtų kultūros centrą žiūrėti spektaklio “Prunelijaus sapnas”. Ne tik spektaklį pamatė, bet ir išbandė visas Molėtų pramogas.
 
Nuotraukos Dalios Kalabuckienės

Kūrybinės turizmo dirbtuvės

Spalio 11 d. “Kūrybinės turizmo dirbtuvės” vyko Giedraičiuose. Giedraičių gimnazijos mokiniai Danielė Čereškaitė, Mantas Dapolskas ir mokytojas Valdas Kimbartas supažindino Alantos gimnazijos mokinius su garbinga Giedraičių istorija, paminklais, lankytinomis vietomis. Alantos gimnazijos istorijos mokytoja Dalia Rudėnienė įdomiai papildė mūsų pasakojimus. Muziejuje mokytoja Donata Vertinskienė nukėlė mus į praeitį ir uždavė įdomių klausimų. Alantiškiai atliko istorijos užduotis, o aktyviausieji gavo saldžius prizus.
Dėkojame Donatai Vertinskienei, Danielei Čereškaitei, Justinai Kanopkaitei už įdomius pasakojimus ir užduotis, o Aušrai Banevičienei iš Molėtų TIC už skanius prizus.
 
Tekstas ir nuotraukos Valdo Kimbarto

Kūrybinės turizmo dirbtuvės

Spalio 6 d. Giedraičių ir Alantos moksleiviai vėl susitiko Molėtų TIC organizuotame projekte “Kūrybinės turizmo dirbtuvės”. Dalyvavo “Selfi ture” po Molėtus, susipažino su įdomiais faktais apie Molėtus, žaidė kūrybinius žaidimus su teatro studijos “Remarka” režisiere Jolanta Žalaliene.
Dėkojame Daivai Kulienei ir Aušrai Banevičienei iš Molėtų TIC už smagiai ir įdomiai praleistą dieną!
 
Tekstas Valdo Kimbarto
Nuotraukos Valdo Kimbarto ir Aivo Katkausko

Virusiukai ir sveikatukai

Rugsėjo mėnesį visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokyklose, Bronė Grigonienė susitiko su Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos Joniškio skyriaus pradinių klasių mokiniais. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą ir priminti, kad teisingai plauti rankas svarbu ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir todėl, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų. Dalyvaudami užsiėmime mokiniai aptarė kodėl ir kada reikia plauti rankas, pasikartojo taisyklingus rankų plovimo žingsnelius, prisiminė kosėjimo ir čiaudėjimo etiketą. Pasiklausę apie virusus ir bakterijas, sužinoję apie juos daugiau, sužinojo ir kas padeda plisti virusams bei kas padeda apsisaugoti nuo virusų, atliko testą ir įvertino pavojų susirgti. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai žaidė žaidimą „Virusiukai ir sveikatukai“, už kurį esame dėkingi Utenos r. Visuomenės sveikatos biurui. Žaidimas smagus, įdomus ir informatyvus. Užsiėmimą baigėme šūkiu „Apsisaugosime nuo virusų“ ir kiekvienas mokinys gavo dovanų po Utenos visuomenės sveikatos biuro skirtą mokomąją knygelę „Plaukime rankas“.
 
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokyklose, Bronė Grigonienė

Penktokų išvyka

Šiandien penktokai lankėsi Vilniuje, Užupio respublikoje, kur dalyvavo kūrybinėse STOP MOTION dirbtuvėse. Integruotų lietuvių kalbos ir literatūros bei dailės pamokų metu vaikai susipažino su animacijos pagrindais. Kartu su VIVISTOP mentoriais kūrė animacijos siužetą, scenografiją, reikalingus veikėjus bei scenos dizainą, filmavo savo Stop motion filmukus ir juos montavo bei įgarsino. Net tris valandas jaunieji animatoriai intensyviai dirbo, o pabaigoje vyko sukurtų filmukų peržiūra.
Mokytojos Vilma ir Nina bei mentoriai džiaugėsi vaikų iniciatyvumu bei kūrybingumu.
 
Tekstas ir nuotraukos Vilmos Putnienės

Kelionė į Vilnių

Spalio 6 d. II klasės mokiniai vyko į Vilnių. Pirmasis objektas, kurį tą dieną lankėme, tai unikali meno galerija po atviru dangumi „Open gallery“. Atvykę į „Open gallery” pamatėme, kaip gatvės meno pagalba atgimsta nykios industrinės miesto dalies sienos. Įsidiegę „Open gallery“ programėlę priėję prie instaliacijų klausėmės ir susipažinome su darbų autoriais, sužinojome, ką jie norėjo savo darbais pasakyti visuomenei. Atradome dar nematytą Vilniaus veidą.
Pasigrožėję meno galerija po atviru dangumi, vykome žiūrėti naujo fantastinio lietuviško filmo ,,Vesper“. Filmas paliko daug minčių, privertė susimąstyti apie žmonijos ateitį.
 
Tekstas ir nuotraukos Mingailės Dragūnaitės

Mokytojo diena

Spalio 5-ąją, gimnazijoje šventėme Tarptautinę mokytojų dieną – dar vieną nužydėjusios vasaros šypsnį. Šia proga mokiniai išleido mokytojus ieškoti nuotykių į Užutrakio dvarą, o dvyliktokai su vienuoliktokų pagalba vedė pamokas visų klasių moksleiviams. Po pamokų mokytojų rolę perėmę mokiniai dalinosi įvairiais atsiliepimais – vieniems “darbas” patiko, o kiti sakė, jog niekada mokytoju nebus, nes per sunku.
Mokiniai bendromis jėgomis suorganizavo gražią šventę, leidusią mokytojams nors trumpam pabėgti nuo kasdienybės, o patiems -“pasimatuoti” mokytojo profesiją.
 
Tekstas Neringos Puidokaitės
Nuotraukos Danielės Čereškaitės, Justinos Kanopkaitės, Neringos Puidokaitės, Jūratės Guobienės

Rudens krosas

Rugsėjo 30 d. būrys gimnazistų dalyvavo 2022 m. Molėtų rajono mokinių lengvosios atletikos rudens kroso varžybose Molėtuose. Džiaugiamės puikiais rezultatais – bėgikai iškovojo 6 medalius:
Danielė Zapolskaitė – 2 vieta
Gintaras Šmitas – 1 vieta
Augustė Savickaitė – 3 vieta
Arianas Razgūnas – 1 vieta
Emilija Putnaitė – 1 vieta
Augustas Jurgelėnas – 1 vieta
 

Nuotraukos “Molėtų sportas”

Sporto pasaulyje

Šią savaitę gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo(si) diena „Sporto pasaulyje“. Jos metu mokiniai susipažino su trenerio ir profesionalaus sportininko profesijomis, patys dalyvavo įvairiose sportinėse varžybose bei varžėsi šaulių organizuotoje estafetėje. Gimnazijoje lankėsi krepšinio treneris Gintautas Regina, kuris papasakojo, kokių savybių turi turėti profesionalus sportininkas, bei sportinio ėjimo rungties olimpietis Artur Mastianica, kuris pasidalino įspūdžiais iš olimpinių žaidynių. Vėliau Utenos Plk. Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės šauliai organizavo kliūčių ruožo estafetę, o tuo pat metu sporto salėje varžėsi jaunieji tinklinio entuziastai. Visą dieną vyravo pozityvi nuotaika bei šventinė atmosfera.

Tekstas Vilmos Putnienės
Nuotraukos Dalios Černiauskienės, Irinos Žiupkienės ir Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinės

Etnokosmologijos muziejuje

7 klasės mokiniai vyko į Etnokosmologijos muziejų ir dalyvavo edukacinėje programoje “Kosmosas, žmogus ir gamta”. Edukatorius vaizdinėmis priemonėmis pristatė Saulės sistemą, įdomius faktus apie Saulę ir planetas. Tuomet mokiniai susipažino su kosmoso naujienomis, lietuvių pasiekimais kosmose, kosmoso orais ir jų poveikiu Žemei. Gidas papasakojo ir vaizdinėmis priemonėmis pristatė įvairias misijas kosmose, palydovus, kosmoso teleskopus, observatorijas. Diskusijos būdu aptarėme kosmoso taršos problemas, kosmoso šiukšlių mastus, kosmoso taršos reikšmę Žemei. Didelį įspūdį paliko edukacinės erdvės.

Tekstas ir nuotraukos Jūratės Guobienės

Integruota pamoka

Rugsėjo 28 dieną visa mūsų III klasė su mokytojomis Regina Kaminskiene, Donata Vertinskiene ir Asta Cicėniene vyko į Dubingių piliavietę. Ten turėjome integruotas lietuvių literatūros, istorijos ir muzikos pamokas, kurių tema buvo „Renesansas. J. Radvano herojinis epas „Radviliada“. Analizavome poemos ištraukas, prisiminėme mūšio detales, klausėmės Renesanso laikų muzikos.

Tekstas ir nuotraukos Justinos Kanopkaitės

Integruota pamoka

Rugsėjo 27 d. 8 klasėje vyko integruota tikybos-dailės pamoka ,,Tradicinis ir šiuolaikinis sakralinis menas“. Vilniuje aplankėme gotikos architektūros paminklą – Bernardinų ansamblį. Susipažinome su gotikos skiriamaisiais bruožais, lipome į 19 m aukščio varpinę, iš kurios atsivėrė Vilniaus miesto panorama. Aplankėme vienintelę Lietuvoje vienbokštę barokinę Švč. M. Marijos Ramintojos bažnyčią, kurios erdvėse eksponuojama šiuolaikinio menininko Ray Bartkaus 12 apaštalų instaliacija. Su ikonų menu susipažinome stačiatikių Dievo Motinos ėmimo į dangų sobore.

Tekstas Jurgitos Žilinskienės
Nuotraukos Brigitos Ruseckaitės, 8 kl.

Atminties keliu

Tradiciškai rugsėjo 23 d. minime Lietuvos žydų genocido atminimo dieną. Ir šiemet vyko integruota istorijos ir lietuvių kalbos bei literatūros pamoka 5 klasėje “Atminties kelias” Pašilių miške.

Nuotraukos Vilmos Putnienės

Knygų mugėje Molėtuose

Rugsėjo 23 d. gimnazijos 3-4 klasių mokiniai vyko į Molėtus, kur knygų mugėje dalyvavo susitikime su rašytoja I. Ežerinyte

Nuotraukos Marytės Gudėnienės

Saugaus eismo pamokėlė

Rugsėjo 15 d. Joniškio mokyklėlėje lankėsi policijos pareigūnės Neringa ir Lina. Draugiški pamokymai mokslo metų pradžioje ypač naudingi. Mokiniai prisiminė saugaus eismo taisykles ir pasikartojo, kaip taisyklingai eiti šalikele, šaligatviu ir pereiti gatvę.
Ačiū pareigūnėms!

Nuotraukos Dalios Kalabuckienės

Rugsėjo 1-oji

Ta diena artėjo, žiburiavo –
šypsenom, gėlėm ir jaunumu…
Nenuvylė laikas, nemelavo –
vėl rugsėjin keliame sparnus.
Su Rugsėjo 1-ąja! Sėkmingų naujų mokslo metų!

Nuotraukos Justinos Kanopkaitės ir Danielės Čereškaitės

Šuolis į vasarą Joniškyje

Po pandeminės 2 metų pertraukos šią vasarą Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos Joniškio skyrius dalyvavo konkurse Molėtų rajono savivaldybės vaikų stovyklų programų, skirtų mokinių vasaros poilsiui organizuoti. Dalyvavo ir gavo finansavimą, kuris buvo paverstas į 3jų pamainų stovyklėlę „Šuolis į vasarą“. I pamainos dalyviais tapo patys mažiausi mokyklos vaikučiai – ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės 3-7 metų žmogučiai. Auklėtoja Stanislava Turauskienė išradingai suderino pramogas ir lavinimą. Stovyklautojai pabuvojo Sporto, Menų ir Smėlio šalyse, kuriose daug sportavo, kūrė, tyrinėjo, o įspūdžius fiksavo individualiuose ir grupiniuose piešiniuose. Ekskursijoje po Joniškį mažieji stovyklautojai apžiūrėjo paminklus, bažnyčią, stebėjo ir lygino miestelio pastatus, iš ko jie pastatyti, kelių aukštų. Prastas pavasario pabaigos oras nesugadino nuotaikų, nes bibliotekininkė Virginija Kalinauskienė pakvietė į biblioteką ir savo stebuklingame knygų lagamine rado ką paskaityti apie vasarą bei pamokė vaikučius pasidaryti knygai skirtukų. Teatro dieną stovyklautojai persikūnijo į pasakų veikėjus, šoko ir dainavo. Penkios dienos pralėkė akimirksniu, bet mažytis šuoliukas į vasarą pavyko. II pamainoje dalyvavo pradinių klasių mokiniai, kurių veiklos taip pat buvo orientuotos į lavinimą per pramogas. Kiekviena stovyklėlės diena turėjo savo pavadinimą. Sporto diena buvo skirta pirmosios pagalbos teikimo žinių atnaujinimui ir įgūdžių lavinimui. VSC specialistė Bronė Grigonienė atgabeno pagalbinių priemonių su kuriomis mokiniai treniravosi daryti dirbtinį kvėpavimą bei padėti užspringusiam, mokiniai pamatė, kas atsitinka jei patiri galvos traumą nedėvėdamas dviratininko šalmo. Sportinės rungtys, estafetės ir „Kvadratas“ tęsė sporto dieną. Menų dieną mokiniai išbandė daugybę būdų kaip išreikšti save, savo būseną, lūkesčius laukiant vasaros atostogų. Trečiadienį mokiniai keliavo į Anykščių r. Niūronis kur mokėsi kepti duonytę ir aplankė Arklio muziejų, užlipo į Lajų taką, išmatavo Puntuką (Puntuko apimtis 17 pradinukų ir dvi mokytojos 🙂. Ketvirtoji diena vadinosi Gamtos diena, nes pasidalinę į dvi komandas stovyklautojai tyrinėjo ežero ir pievos ekosistemas bei ruošė pristatymus apie savo tyrimų rezultatus. Tvirta išvada, kad negalima gerti ežero vandens kilo po to, kai „mokslininkai“ pažvelgė į jį pro didinamąjį stiklą. Penktadienio žygis į mišką prie ežero su vadovėmis Dalia Kalabuckiene ir Naste Zarembiene pabaigė stovyklą ir mokslo metus. Į III stovyklos dalį susirinko 5-8 klasių mokiniai. Paskutinė birželio savaitė buvo ypatingai karšta, bet tai nesutrukdė kasdien puikiai leisti laiką. Pirmoji diena buvo skirta pasiruošti iškyloms gamtoje. Mokiniai atkakliai treniravosi kuo greičiau ir teisingiau pastatyti palapinę, susipakuoti kuprinę, atnešti vandens, suteikti draugui pagalbą ir nugabenti ji medikams. Pasiruošimą stebėjusi VSC specialistė Bronė Grigonienė turėjo daugybę praktinių patarimų ir pamokymų kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Antrą dieną lauke kepinant 32 laipsnių karščiui blotografijos technikos taikymas nebuvo lengvas ir įtraukiantis, akmenukų dažymas jaukioje vėsioje bibliotekos skaitykloje pas bibliotekininkę Virginiją pasirodė daug geresnis. Tik kai nuo meno ir mokslų pavargusios galvos paniro į vėsius Arino vandenis nuotaikos pasitaisė. Trečios dienos išvyka į Vilnių į STEAM laboratoriją buvo be galo įdomi ir edukacija pralėkė žaibiškai. Mokiniai mokėsi chemijos mokslo gudrybių praverčiančių kriminalistų darbe: nuėmė savo pirštų antspaudus bei išskyrė braškės DNR. Auklėtojos Genės Giedrienės pasiūlytas pramogų parkas ir sočios picos priartino atostogų pojūtį. Stovyklos laukiamiausias įvykis – dviejų dienų kombinuotas turistinis žygis – vyko sklandžiai: mokinius lydėjo pareigingas ir patyręs savanoris Romualdas Aidietis. Pabradėje sulipę į raudoną traukinį žygeiviai bildėjo iki Švenčionėlių, kuriuose apžergę naujutėlaičius Kaltanėnų informacijos ir turizmo centro dviračius bei lydimi centro vadovo Kęstučio Lisausko su vėjeliu numynė iki Kaltanėnų. Kaltanėnuose įsirengė palapinių miestelį ir maudėsi visuose vandens telkiniuose iki vėlyvo vakaro. Ankstų rytą beveik nemiegojęs ištvermingas jaunimas baidarėmis išplaukė Žeimenos upe. Nuotykių, įspūdžių ir vandens netrūko. Mokyklos autobusas pargabeno pavargusius turistus į Joniškį, kuriame jie atsisveikino su draugais ir su mokykla. Nuo 2022-09-01 Joniškio skyriuje nebėra 5-8 klasių. Liūdna. Ir pikta. Norėčiau padėkoti visiems prisidėjusiems prie šios paskutinės stovyklos: buhalterei Ritai Dobilienei, soc. darbuotojoms Zitai Vorobjovienei ir Violetai Jakutienei, virėjai Irenai Franskevičienei, vairuotojams Audroniui Masevičiui ir Rimantui Žvikevičiui, švaros puoselėtojoms Romai Danilevičienei ir Marijai Šileiko. Ir, žinoma, mokytojams bei mokinių tėvams. Tekstas Editos Žilinskaitės-Pukėnienės Nuotraukos stovyklos dalyvių

Turininga vasara stovyklaujant

Rugpjūčio 16-22 d. gimnazijoje šurmuliavo vaikų vasaros poilsio stovykla „Susipažinkime – paslaptingoji Aukštaitija“. 17 vaikų turėjo galimybę pažinti ir tyrinėti Aukštaitijos regioną, plėsti akiratį, ugdyti kūrybiškumą, aktyviai leisti laisvalaikį. Jau pačią pirmą stovyklavimo dieną pradėjome aktyviai – keliavome į Alantą. Pasigrožėję Alantos dvaru ir parku, kopėme į legendomis apipintą Verpeto kalną, po to ieškojome Valiulio akmens ir jo brolio. Kita pažinties su Aukštaitija kryptis – padavimais ir legendomis turtingas Anykščių kraštas. Siaurojo geležinkelio muziejuje ne tik apžiūrėjome ekspoziciją, bet ir pasivažinėjome geležinkelininkų „motociklais“ bei triračiu. Smagu buvo ir važiuoti tikru traukinuku, grožėtis Šventosios upe. Aplankėme ir Puntuką, prisiminėme legendinį Dariaus ir Girėno skrydį. Dar viena įspūdinga ir karščiausia (tądien buvo ne mažiau 30 laipsnių karščio) išvyka – Zarasai. Pirmasis sustojimas – Šlyninkos malūnas. Čia sužinojome ir pamatėme, kaip malami miltai, ragavome įvairių rūšių miltų, vaišinomės blynais iš razavų miltų, klausėmės malūnininkės pasakojimų apie velniukų išdaigas malūne, žaidėme senovinius žaidimus. Tikrai įspūdinga vieta! Jei keliausite pro šalį, būtinai apsilankykite, rekomenduojame 😉 Kitas sustojimas – Stelmužės ąžuolas. Net sunku įsivaizduoti, kad jam jau apie 2000 metų. Kiek jis matė, kiek patyrė… Susidomėję perskaitėme visą informaciją informaciniame stende. Na, o tokią karštą dieną, smagiausia buvo atsigaivinti Zarasaičio ežere. Saugiai paplaukioję, pažaidę kamuoliu paplūdimyje, skaniai užkandę grįžome namo. Bet ne tik keliavome. Dvi dienas kūrėme stovyklos 3D metraštį. Vaikai lipdė iš modelino išvykose matytus objektus, komponavo juos kartu. Sukūrėme tikrai puikų darbą, jį galite pamatyti užėję į biblioteką. Visų išvykų metu vaikai fotografavo įdomiausius objektus. Keletą sėkmingiausių kadrų galite pamatyti stende prie bibliotekos. Kad kūrybinis darbas neišvargintų, pertraukose vaikai skubėjo į sporto salę. Čia žaidė badmintoną, kvadratą, stalo tenisą, rungėsi estafetėse. Greit prabėgo savaitė… Daug įspūdžių, šiltas vaikų ir vadovų bendravimas, aktyvus judėjimas, kūrybiniai bandymai, naujos patirtys. Skirstėmės kupini gerų emocijų. Dėkojame visiems stovyklavusiems vaikams, jų tėveliams, vairuotojui Valdui. Dar vasara, dar džiaukimės saule ir šiluma, iki susitikimo 🥰 Nuotraukos stovyklos dalyvių

2021-2022 m.m.

COVID-19 informacija

Rekomendacijos ir reikalavimai švietimo įstaigoms dėl Covid-19 prevencijos
Algoritmai kaip elgtis COVID-19 metu
ATMINTINĖ MOKINIAMS IR TĖVAMS dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių gimnazijoje (parengta pagal LR sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo rekomendacijas)
Didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų izoliavimas (parengė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija)
Kada skelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas
Pajutę peršalimo simptomus likime namie

Nuorodos:
https://koronastop.lrv.lt/
http://www.ulac.lt/

Covid19 ligos ir profilaktinių testavimų situacija gimnazijoje:
Giedraičiai 2022-05-02
Joniškio skyrius 2022-05-02

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2022 m. sausio 12 d. sprendimu Nr. V-45,
savikontrolei skirtais greitaisiais antigeno testais mokiniai testuojami:
► gimnazijoje – trečiadienį,
► namuose (testuojasi patys) – sekmadienį. Testus į namus pasiima penktadienį.

Dėl ugdymo proceso stabdymo

MOLĖTŲ R. GIEDRAIČIŲ ANTANO JAROŠEVIČIAUS GIMNAZIJA

ĮSAKYMAS
DĖL UGDYMO PROCESO STABDYMO GIMNAZIJOJE

2022 m. kovo 16 d. Nr. V-15
Giedraičiai

Vadovaudamasi 2021-2022 mokslo metų Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų ugdymo plano priedo 3.2. punktu, Giedraičiuose susirgus 35 proc. gimnazijos mokytojų ir nesant galimybės tęsti ugdymo procesą kasdieniu ar nuotoliniu mokymosi būdais,
1. N u s t a t a u stabdyti ugdymo procesą gimnazijoje (Giedraičiuose) 2022 m. kovo 17-18 d. 5-8 klasių ir I-IV klasių mokiniams.
2. Su įsakymu supažindinti mokytojus, mokinius ir jų tėvus.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Černiauskienė

Dėl IPRR Joniškio skyriuje

MOLĖTŲ R. GIEDRAIČIŲ ANTANO JAROŠEVIČIAUS GIMNAZIJA

ĮSAKYMAS
DĖL UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMO JONIŠKIO SKYRIUJE

2022 m. kovo 7 d. Nr. V-14
Giedraičiai

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. spalio 12 d. sprendimo Nr. V-2273 „Dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo švietimo teikėjuose, įgyvendinančiuose priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, skelbimo tvarkos“ 1.1. punktu,
n u s t a t a u ugdymo procesą gimnazijos Joniškio skyriuje organizuoti nuotoliniu mokymosi būdu nuo 2022 m. kovo 8 d. iki 2022 m. kovo 14 d. (imtinai).

Direktorė Irina Žiupkienė

Molėtų r. savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas “DĖL INFEKCIJŲ PLITIMĄ RIBOJANČIO REŽIMO TAIKYMO MOLĖTŲ R. GIEDRAIČIŲ ANTANO JAROŠEVIČIAUS GIMNAZIJOS JONIŠKIO SKYRIAUS IKIMOKYKLINĖJE GRUPĖJE” (2022-03-08 Nr. B6-223)

Išmanioji technika ugdymui(si)

Šiais mokslo metais gimnazijoje įrengti du kabinetai, skirti hibridiniam mokymui(si). Interaktyvų ekraną mokyklos šimtmečio minėjimo proga padovanojo Molėtų r. savivaldybė, o du pamokas įrašančius robotus Swivl nupirko ŠMSM. Vienas robotukas pastatytas pradinių klasių kabinete, kuriame mokytoja Vaida Oželienė jau ne vienerius metus ugdydama savo mokinius naudoja išmanųjį ekraną, o kitas – matematikos kabinete. Dar vienas interaktyvus ekranas pakabintas specialiosios pedagogės kabinete, kur suteikiama pagalba specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams.
Specialioji pedagogė Nina Kravčenko ir logopedė Renata Zarembienė dalyvavo NŠA projekto „Pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų kvalifikacijos tobulinimas“ mokymuose „Specialiosios ugdymo(si) priemonės. Jų pritaikymas, atsižvelgiant į mokinių specialiuosius ugdymo(si) poreikius“. Po mokymų specialistės pildė paraišką priemonių įsigijimui ir gimnazija gavo interaktyvų kilimėlį, interaktyvų ekraną ir komunikatorių. Visa tai nupirkta iš ES projekto „Specialiųjų mokymo priemonių ir ugdymui skirtų techninės pagalbos priemonių įsigijimas“ bei iš projekto „Įtraukiojo ugdymo galimybių plėtra“ pirmojo etapo lėšų. Šios priemonės labai padeda mokytis specialiųjų ugdymo(si) poreikių turintiems vaikams, o ant interaktyvaus kilimėlio pertraukų metu pradinių klasių mokiniai mėgsta žaisti įvairius žaidimus. Dar vienas išmanusis ekranas įsigytas iš DNR plano lėšų, skirtų skaitmeninei ugdymo(si) plėtrai.
Visos šios skaitmeninės priemonės naudojamos mokinių ugdymui(si), renginių organizavimui, projektų rengimui ir kt. Jos mokymą(si) daro įvairesnį, produktyvesnį ir modernesnį.

Tekstas ir nuotraukos Vilmos Putnienės

MinimeSausio 13-ąją

Sausio 13-osios pamokas pradėjome gimnazijos botanikos sode, kur prie laužo paminėjome Laisvės gynėjų dieną. Stebėdami vaizdo projekciją apie 1991 metų sausio įvykius ir klausydami mokinių atliekamų dainų, prisiminėme, ką ši diena reiškia Lietuvai ir kiekvienam iš mūsų. Nuotraukos Vilmos Putnienės

Gimnazijos psichologė

Nuo 2022 m. sausio 3 d. gimnazijoje pradeda dirbti psichologė Gaila Vyšniauskaitė. Ji dirbs projekte „Koordinuotai mokiniams teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų modelio diegimas Molėtų rajone“. Projekto pradžia 2021 m. kovo 1 d., pabaiga 2022 m. gruodžio 22 d.
Psichologė dirba:
pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 8 val. iki 15.30 val.,
pietūs nuo 10.30 val. iki 11 val.

Kviečiame dalyvauti

Darbo skelbimas

Dėl IPRR Joniškio skyriuje

Ieškome darbuotojų

Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazija ieško darbuotojo psichologo pareigoms darbui projekte „Koordinuotai mokiniams teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų modelio diegimas Molėtų rajone“. Projekto pradžia 2021 m. kovo 1 d., pabaiga 2022 m. gruodžio 22 d. Plačiau apie projektą: https://giedraiciugimnazija.lt/naujienos/
Pateikiami dokumentai: prašymas, gyvenimo aprašymas, išsilavinimą patvirtinančio dokumento (diplomo) kopija.
Dokumentus siųsti el. p.: rastine@giedraiciugimnazija.lt
Kontaktinė informacija tel: (8 609) 13231

Atminties keliu

Šiandien mes, Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos 5 klasės mokiniai, paminėjome Holokausto pradžios 80-ąsias metines. Ėjome „Atminties keliu“ iki Giedraičių miestelio žydų žudynių vietos Pašilių miške. Mokytojos Donata ir Vilma papasakojo Giedraičių žydų bendruomenės istoriją, o mokiniai skaitė nužudytų žydų pavardes. Šalia atminimo lentos iš akmenukų sudėliojome simbolinę Menorą – septynšakę žvakidę, uždegėme žvakutes ir tylos minute pagerbėme žuvusiuosius. Šioje integruotoje istorijos ir lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje daug sužinojome apie žydų tragediją.
Teksto autorės – būrelio „Reporteris“ narės Austėja Dragūnaitė ir Augustė Savickaitė, nuotraukos Vilmos Putnienės

Rugsėjo 1-oji

Palengva, nejučia,
Su rudens spalva ir išdykėliais vėjais,
Žolynų gyvybę vėsa palytėjęs,
Su astrų kvapu ir gervių klyksmu
Prie kiekvieno iš mūsų sustojo Rugsėjis…

Vasarėlei atėjus

Vasariškiems orams atėjus Joniškio skyriuje pamokos vyksta netradiciškai netradicinėse aplinkose.

Pakeliui į pirmą klasę

Sudie žaislai ir lėlės, esu jau pirmokėlis… Atkeliavo saulėtas, nuostabus birželis, o kartu su juo ir priešmokyklinukų išleistuvės. Štai jie – užaugę, pasiruošę naujam gyvenimo etapui. Gero skrydžio, vaikai! Priešmokyklinės grupės auklėtoja Daiva Lutienė

Olimpiadų ir konkursų rezultatai

2020-2021 m.m. mokinių dalyvavimas olimpiadose, konkursuose

Džiaugiamės mokiniais, kurie atstovavo gimnaziją konkursuose, olimpiadose 2020-2021 m.m. ir pasitikrino savo žinias.

1. Konkursas „OLYMPIS“ rudens sesijoje dalyvavo 20 mokinių iš 2-5 klasių, pavasario sesijoje – 13 mokinių iš 2-4 klasių.
2. Nacionalinis konkursas Konstitucijos egzaminas (nuotoliniu būdu 2020 m. lapkričio mėn). Dalyviai 6-8, I-IV klasių mokiniai (80 mokinių).
3. Tarptautinis protmūšis su Sakartvelo Etseri komanda „New friends“ (nuotoliniu būdu 2020-12-07), 10 mokinių iš 5-8, I-IV kl.
4. Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“ (2021-03-10), dalyviai – I-IV kl. mokiniai.
5. Matematikos „Kengūra 2021“ (nuotoliniu būdu, 2021-03-18). Dalyvavo 16 mokinių (D. Keturkaitė 2 kl., U. Kiškūnaitė 2 kl., L. Mateika 2 kl., U. Ivask 3 kl., B. Vainorius 3 kl., A. Kiškūnaitė 4 kl., T. Dragūnas 5 kl., G. Gadliauskas 5 kl., K. Kolosovaitė 5 kl., R. Radzevičiūtė 5 kl., F. Rinkevičiūtė 5 kl., Š. Bakas 6 kl., R. Milkevičiūtė 6 kl., K. Paršelis 6 kl., A. Povilėnas 7 kl., A. Kliucevičius I kl.) 2 kl. mokinė U. Kiškūnaitė surinko 100 grupės balų ir yra 1 vietoje Lietuvoje.
Joniškio skyriaus dalyvavo 5 mokiniai (Tumas Gelucevičius, 1 kl., Evelina Simaškaitė, 1 kl., Uosis Gelucevičius, 2 kl., Deimantas Jonas Daleckas, 4 kl., Gabrielė Daleckaitė, 8 kl.). Visi dalyvavę mokiniai yra rajono dešimtuko geriausiųjų sąraše.
6. Nacionalinio projekto MEPA protmūšis „Moterų teisės ir lyčių lygybė“ (nuotoliniu būdu 2021-03-08). Dalyviai R. Pesliakaitė I kl., A. Savanevičiūtė I kl., G. Vaškevičiūtė II kl.
7. Tarptautinė virtuali paroda „Pažink kalbos dalis“ (eksponuota naujienų portale www.manokraštas.lt). Dalyviai II kl., I kl., 7 kl. mokiniai, būrelio „Reporteris“ nariai.
8. Seimo narių D. Šakalienės ir T. Bičiūno organizuotas nuotraukų konkursas „Kaip aš švenčiu savo laisvę“. Tarp nugalėtojų – J. Kanopkaitė, I kl., būrelio „Reporteris“ narė.
9. Utenos sveikatos biuro konkursai: „Dantų priežiūra ir higiena“ – 4 mokiniai iš 3 kl. (G. Kanopka, E. Grigaravičiūtė, E. Andrejevaitė, U. Ivask) apdovanoti Padėkomis; „Sveika gyvensena“ dalyviai visi 3 kl. mokiniai, apdovanoti dovanėlėmis; paskaita – viktorina „Privalomojo sveikatos draudimo garantijos mokiniams“ – IV kl. gimnazijos klasės mokiniai apdovanoti asmeninėmis dovanėlėmis.
10. Regioninis kompiuterinių piešinių konkursas „Lietuva – mano namai“. Dalyviai 3 kl. mokinės U. Ivask, M. Vyšniauskaitė, A. Družilauskaitė apdovanotos Padėkomis.
11. Dailės konkursas – LVJC ir Japonijos ambasados projektas Wabi Sabi. Dalyviai R. Milkevičiūtė 6 kl., M. Dapolskas 7 kl., L.Kazanavičiūtė, L.Malinauskaitė, P. Stašauskaitė, J. Kildišytė – IV kl. Mokinė L. Kazanavičiūtė – konkurso laureatė.
12. Europos egzaminas (nuotoliniu būdu 2021 m. gegužės mėn.). Dalyviai I kl. mokiniai.
13. Mokiniai gamino kompozicijas iš gamtinės medžiagos gimnazijos 100-mečiui ir jomis puošė mokyklą.
14. Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro „Atliekų kultūros“ egzaminas (2021-04-29). Dalyviai I kl.

Molėtų rajono olimpiadose dalyvavo 5-8; I-IV klasių mokiniai. Olimpiados vyko nuotoliniu būdu. Pradinių klasių mokiniams olimpiados nebuvo organizuotos.

Rajoninių olimpiadų nugalėtojai:
Rasa Pesliakaitė, IV kl., istorijos olimpiadoje laimėjo I-ąją vietą ir atstovavo Molėtų rajoną respublikinėje istorijos olimpiadoje;
Karolina Čivilytė, IV kl. – IT olimpiadoje II vieta;
Arminas Povilėnas, 7 kl. – geografijos olimpiadoje „Mano gaublys“ II vieta;
Neringa Puidokaitė, II kl. – geografijos olimpiadoje „Mano gaublys“ II vieta;
Rasa Pesliakaitė, IV kl. – biologijos olimpiadoje II vieta;
Emilija Putnaitė, I kl. – biologijos olimpiadoje III vieta;
Gytis Gadliauskas, 5 kl. – biologijos olimpiadoje II vieta;
Karolis Paršelis, 6 kl. – biologijos olimpiadoje II vieta;
Arminas Povilėnas, 7 kl. – biologijos olimpiadoje II vieta;
Titas Dragūnas, 5 kl. – matematikos olimpiadoje II vieta;
Arminas Povilėnas, 7 kl. – matematikos olimpiadoje II vieta;
Gabrielė Daleckaitė, 8 kl. – matematikos olimpiadoje II vieta.

Sporto varžybos dėl karantino nevyko.

Kviečiame mokytis

DAROM 2021

Tradiciškai balandį gimnazijos mokiniai dalyvauja akcijoje DAROM. Kadangi šis pavasaris vis dar paženklintas karantino sąlygomis ir negalėjome kviesti į visuotinę talką, todėl mokiniai individualiai balandžio 19-23 dienomis rinko šiukšles pasirinktuose plotuose savo gyvenamosios aplinkos viešosiose erdvėse. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie aplinkos švarinimo.
Tekstas ir nuotraukos: mokytoja Jūratė Guobienė

Pavasarinė dovana

2017 m. rugsėjo 1 d. ugdymo įstaigose startavo Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programa. Ji apjungė ir tęsia pradėtą Vaisių vartojimo skatinimo ugdymo įstaigose programos ir “Pienas vaikams” programos veiklą. Mūsų gimnazija dalyvauja šioje programoje, todėl šiandien sulaukėme MB „ARBORA LT” dovanos – obelaitės ir kriaušės sodinukų. Arboros darbuotojai sodinukus pasodino gimnazijos botanikos sode. Tikimės, kad sodinukai sėkmingai prigis ir ateityje džiugins sultingais vaisiais Dėkojame MB „ARBORA LT” Nuotraukos: Irina Žiupkienė

Dėl ugdymo proceso

Paroda "Pažink kalbos dalis"

Būrelio „Reporteris“ nariai ir jų draugai dalyvauja virtualioje nuotraukų parodoje „Pažink kalbos dalis“, kurią organizuoja Mažeikių rajono Užlieknės pagrindinė mokykla. Ši paroda – Lietuvių kalbos dienų renginys, kurį remia Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Virtuali nuotraukų „Pažink kalbos dalis“ paroda eksponuojama naujienų svetainėje www.manokrastas.lt.
Už nuotraukas AČIŪ septintokams Danielei, Aivui, Arminui, pirmos gimnazijos klasės mokinei Emilijai ir antros gimnazijos klasės mokiniams Robertui, Paulinai, Deividui, Neringai, Rokui ir Edvinui.
Taip pat dėkoju gimnazistėms Justinai ir Redai už nuotraukas, skirtas parodai „Kaip aš švenčiu savo laisvę“. (Būrelio „Reporteris“ vadovė Vilma)

Nauji telefono numeriai

Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos telefono numeriai nuo 2021 m. kovo 1 d.:
8 609 13171 – direktorė
8 609 13217 – pavaduotoja ugdymui
8 609 13188 – pavaduotojas administracijos ir ūkio reikalams
8 609 13231 – raštinė
8 609 13265 – buhalterija

Dienos režimas

1-4 klasių mokinių dienos režimas

Paauglių (nuo 5 klasės) dienos režimas

Sveikiname Lietuvą

Vasario 12 d., penktadienį, gimnazijos mokiniai, pasipuošę tautine simbolika, susirinko į klasės valandėles paminėti Lietuvos 103-iojo gimtadienio. Valandėlių metu vieni žaidė viktoriną “Pažink Lietuvą”, kiti – susipažino su visoje šalyje stovinčiais Nepriklausomybės paminklais, treti – dovanojo savo kraštui eiles ir margaspalvius linkėjimus. Su gimtadieniu, Lietuva!

Ieškome darbuotojų

Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazija ieško darbuotojų spec. pedagogo ir psichologo pareigoms darbui projekte „Koordinuotai mokiniams teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų modelio diegimas Molėtų rajone“. Projekto pradžia 2021 m. kovo 1 d., pabaiga 2022 m. gruodžio 22 d. Plačiau apie projektą: https://giedraiciugimnazija.lt/naujienos/
Pateikiami dokumentai: prašymas, gyvenimo aprašymas, išsilavinimą patvirtinančio dokumento (diplomo) kopija.
Dokumentus siųsti el. p.: rastine@giedraiciugimnazija.lt
Kontaktinė informacija tel: (8 383) 55110

Projektas „Koordinuotai mokiniams teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų modelio diegimas Molėtų rajone“

2020 m. gruodžio 22 d. buvo pasirašyta projekto „Koordinuotai mokiniams teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų modelio diegimas Molėtų rajone“ 09.2.2-ESFA-K-730-01-0013 finansavimo sutartis.
2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.2.2-ESFA-K-730 priemonės „Mokyklų pažangos skatinimas“ projektas „Koordinuotai mokiniams teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų modelio diegimas Molėtų rajone“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.
Molėtų rajono savivaldybės bendrojo, ikimokyklinio ir specialiojo ugdymo mokyklose mokosi 465 (skaičius nuolat kinta, didėja) mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių (toliau – SUP). Tai yra net 22,3 proc. visų rajone besimokančių vaikų. Specialiojo pedagogo pagalbą 2019-2020 metais gavo 219 mokinių, t. y. 47 proc. mokinių, kuriems būtina ši pagalba. 246 mokiniams (53 proc.) ji buvo neprieinama dėl pagalbos specialistų trūkumo. Siekiant didinti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo veiksmingumą ir švietimo pagalbos prieinamumą bus diegiamas koordinuotai teikiamos švietimo pagalbos, socialinės ir sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo modelis.
Modelio diegimas susidės iš 2 veiklų:
1. koordinuotas švietimo pagalbos, socialinės ir sveikatos paslaugų teikimas,
2. pedagogų kvalifikacijos tobulinimas.
Kuriamo modelio veiklos bus orientuotos į nepakankama apimtimi teikiamų paslaugų plėtrą ir neteikiamų ar neprieinamų, tačiau reikalingų paslaugų teikimą. Planuojama, kad bus reikšmingai išplėstos logopedo, psichologo, specialiojo pedagogo, socialinio pedagogo ir neformaliojo švietimo SUP turintiems vaikams paslaugos. Taip pat, siekiant, kad švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros pagalba būtų prieinama visame rajone, bus sukurta mobili pagalbos specialistų komanda. Trys Molėtų r. švietimo pagalbos tarnybos darbuotojai bus apmokyti teikti pagalbą autizmo spektro, elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems vaikams bei jų tėvams ir teiks taikomosios elgesio analizės (ABA terapija), kognityvinės elgesio korekcijos EQUIP programos ir elgesio korekcijos specialisto pagalbos paslaugas.
Planuojama, kad bus išplėstos psichosocialinės pagalbos ir psichologinės pagalbos teikimas vaikams ir tėvams. Išplėsta atviro darbo su jaunimu paslauga ir pradėta teikti pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių mokymai, mediacijos, vaikų dienos socialinė priežiūros paslaugos.
Projekto tikslas – didinti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo veiksmingumą ir švietimo pagalbos prieinamumą – padėti mokiniui lavintis, mokytis pagal gebėjimus, įgyti išsilavinimą ir kvalifikaciją, pripažįstant ir plėtojant jų gebėjimus ir galias.
Projektas įgyvendinamas su partneriais: Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazija, Molėtų r. Alantos gimnazija, Molėtų „Vyturėlio“ vaikų lopšelis-darželis, Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namai, Molėtų r. švietimo pagalbos tarnyba, Molėtų kultūros centras, VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla, VšĮ Molėtų r. pirminės sveikatos priežiūros centras, VšĮ Molėtų ligoninė, Asociacija „Sprendimai šiandien“.
Projekto trukmė – 24 mėnesiai.
Projekto biudžetas – 321 828,52 Eur, iš jų: ES – 300 000,00 Eur, Molėtų rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 21 828,52 Eur.

Kartu širdimis ir mintimis

Sausio 13-osios rytą žvakutės įsižiebė giedraitiškių namuose ir darbovietėse. Prie seniūnijos ir gimnazijos šviečianti žvakučių instaliacija priminė, jog praėjo jau trisdešimt metų nuo lemtingos nakties. Gimnazijos klasių vadovai su mokiniais per pirmąją pamoką įvairiais būdais paminėjo Laisvės gynėjų dieną: kūrė eilėraščius Lietuvai ir haiku Laisvei, prisiminė sausio įvykių chronologiją, pagerbė žuvusiuosius tylos minute, komponavo koliažą iš nuotraukų ir savų minčių apie Laisvę, žiūrėjo ir aptarė filmus ar laidas, diskutavo apie tai, ką šiandieniniam jaunimui reiškia sausio 13-oji.
Žiemos naktyje
Žmonės tikėjo laisve.
Rytas išaušo.

8 klasė
Eilėraščiai skirti Sausio 13-osios atminimui

***
Visas Vilnius pakvipęs
Sausio dūmais.
Susikibę už rankų prieš tankus
Su malda, lyg prie kapo duobės,
Su daina ir be šūvių patrankų
Lietuva nugalės. (Mingailė Dragūnaitė)
***
Sausio 13-oji,
Atrodo įprasta diena.
O prisiminus ją prieš keliasdešimt metų,
Širdis iš sielvarto virpena. (Brigita Vainoriūtė)
***
Sausio 13-ta diena,
Kai visi žmonės norėjo būti laisvi, nepriklausomi.
Jie tą dieną gynė save, visus žmones, Lietuvą.
Buvo labai stipriai pasiryžę ginti
Lietuvą nuo žiauraus likimo. (Vaida Dirmaitė)
***
Visi bijo triukšmo,
Bet galvų vis tiek nenuleidžia.
Tą šaltą žiemos naktį,
Ašaros žmonėms bėgo. (Evelina Ginevičiūtė)
***
Laisvė – tai Istorija.
Mūsų Atmintis.
Mūsų drąsa ir ryžtas. (Emilija Vasiliauskaitė)

Pažintis su Sakartvelo Etseri mokykla

Net ir griežto karantino metu galima susirasti naujų draugų. Sausio 7 dieną 10 gimnazijos mokinių ir keturi mokytojai virtualiai keliavo į Sakartvelo Etserį mokyklą, kurioje mokosi 87 mokiniai nuo 11 iki 17 metų. Ši pažintis užsimezgė gimnazijos ir Etseri mokyklos rėmėjų, UAB „Linea Libera“, dėka. Sakartvelo mokiniams parodėme trumpą filmuką apie Giedraičius bei papasakojome apie gimnaziją. Etseri bendruomenė virtualiai pavedžiojo po savo mokyklą bei parodė filmuką apie tradicinio galvos apdangalo gamybą.
Vėliau mokiniai žaidė Kalėdinį protų mūšį, kurį parengė gimnazijos mokytojos Vaida ir Vilma, pavaduotoja ugdymui Dalia bei direktorė Irina. Viktorinos klausimai apėmė įvairias sritis: matematiką, logiką, literatūrą, muziką, sportą ir t.t. Vaikai aktyviai diskutavo apie tai, ką anksčiau žmonės naudojo vietoj trintuko, kiek šiuo metu internetas turi vartotojų arba kas sukūrė Skype programą. Protų mūšio pertraukos metu Etseri mokykloje lankėsi Kalėdų senelis, kadangi Sakarvele tą dieną buvo švenčiamos Kalėdos. Tačiau kartveliečiai pabrėžė, jog jiems didesnė šventė yra Naujieji metai, kurių išvakarėse vaikams dovanas atneša „Tovis Papa“.
Viktorinos pabaigoje UAB „Linea Libera“ direktorius Juozas Daugvila pasidžiaugė įvykusiu susitikimu ir palinkėjo tolimesnio smagaus, kultūringo ir moksleiviško bendravimo. (Tekstas ir nuotraukos Vilmos Putnienės)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

Kas keičiasi švietimo srityje nuo 2020 m. gruodžio 16 d.?

Ikimokyklinis, priešmokyklinis vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus tuos atvejus, kai tėvai ar globėjai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu ir kai nėra galimybės priežiūros užtikrinti namuose arba vaikui yra paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas. Tokiais atvejais savivaldybių administracijos privalo garantuoti ugdymą įstaigoje, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Šventiniai susibūrimai ugdymo įstaigose neorganizuojami.

Pradinis ugdymas po pradinukų atostogų, nuo sausio 4 d., vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus tuos atvejus, kai tėvai ar globėjai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu ir kai nėra galimybės priežiūros užtikrinti namuose.

Pagrindinis ir vidurinis ugdymas taip pat vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal socialinių įgūdžių ugdymo programas, užtikrinant visas saugumo sąlygas – ši išimtis galioja ir pradiniam ugdymui.

Kaip ir iki šiol, neformalus švietimas vyksta nuotoliniu būdu. Profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos irgi vyksta tik nuotoliniu būdu, išskyrus privalomas praktikas, praktinius mokymus, kompetencijų vertinimus, kurių neįmanoma atlikti niekaip kitaip, kaip tik įprastu kontaktiniu būdu.

Stabdomi individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai sporto klubuose. Galimos tik aukšto meistriškumo sporto pratybos.

Visi šie apribojimai numatyti iki sausio 31 d.

Dėl ugdymo proceso

Nedarbingumo išmokos esant karantinui

Koronavirusui plintant visuomenėje, dalyje švietimo įstaigų pereinama prie nuotolinio ar mišraus ugdymo. Esant nuotoliniam ugdymui už vaikų iki ketvirtos klasės imtinai ar pagal bendrojo bei specialiojo ugdymo programą besimokančių vaikų su negalia iki 21 metų priežiūrą gali būti mokamos ligos išmokos iš „Sodros“.
Ligos išmokos gali būti mokamos, kai nuotolinis mokymas paskelbiamas esant karantinui ir kai karantinas konkrečioje savivaldybėje nepaskelbtas, bet atskirose įstaigose arba visoje savivaldybėje įteisinamas infekcijų plitimą ribojantis režimas. Tačiau abiem atvejais savivaldybių administracijos turi atlikti visus veiksmus, kad jų sprendimai būtų galiojantys, o tėvai, globėjai, budintys globotojai ar dirbantys seneliai gautų išmokas.

Kaip skelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas?

1. Epidemiologinę situaciją savivaldybėje vertina ir siūlymą įvesti infekcijų plitimą ribojantį režimą savivaldybei teikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Siūlymas yra teikiamas raštu.
2. Infekcijų plitimą ribojantis režimas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, gali būti įvedamas vienoje švietimo įstaigoje, keliose įstaigose arba visoje savivaldybėje.
3. Sprendimas riboti savivaldybės teritorijoje esančios švietimo įstaigos veiklą ar dalį veiklos ir dėl to mokinių ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu formuluojamas kaip nurodymas, o ne kaip rekomendacija.
4. Sprendimą dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo pasirašo savivaldybės administracijos direktorius.
5. Sprendime privalomai turi būti: nuoroda į Užkrečiamųjų ligų įstatymo 26 straipsnio 3 dalies 1 punktą bei atitinkamus operacijų vadovo sprendimus, NVSC teikimo rekvizitai, aiškūs ribojimai ir jų apimtys, ar ugdymo procesas organizuojamas nuotoliniu būdu ir jei taip, tai kuriems mokiniams tiksliai, išvardijamos konkrečios įstaigos, kuriose šis režimas bus pritaikytas, nurodomi režimo įvedimo pradžios bei numanomos pabaigos terminai. Jei nurodoma infekcijos plitimą ribojančio režimo pradžia, ji negali būti ankstesnė nei įsigalioja administracijos direktoriaus sprendimas.
6. Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre ir įsigalioja kitą dieną nuo paskelbimo, jei jame nenumatyta vėlesnė įsigaliojimo data.
7. Rekomenduojama apie administracijos direktoriaus sprendimą skubiai informuoti švietimo įstaigas, kuriose skelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas, bei visuomenę.
8. Jeigu infekcijų plitimą ribojantis režimas bus įvestas netinkamai arba jeigu švietimo įstaiga savo iniciatyva pereis prie nuotolinio mokymo, vaikų iki ketvirtos klasės ar pagal bendrojo, taip pat specialiojo ugdymo programą besimokančių vaikų su negalia iki 21 metų tėvai, globėjai, budintys globotojai bei dirbantys seneliai neturės galimybių gauti ligos išmokų vaikų priežiūrai. Už vyresnius vaikus nedarbingumai nėra suteikiami ir ligos išmokos nemokamos.
9. Dėl nedarbingumo pažymėjimo vaikų tėvai, globėjai, budintys globotojai ar dirbantys seneliai nuotoliniu būdu kreipiasi į savo sveikatos priežiūros įstaigą. Į NVSC kreiptis nereikia.
10. Jeigu sveikatos priežiūros įstaiga dėl apkrovos negali atsiliepti į skambučius, nedarbingumo pažymėjimas už mažo vaiko ar vaiko su negalia priežiūrą vis tiek gali būti išduodamas atgaline tvarka, bet ne daugiau nei už 5 darbo dienas.
11. Ligos išmoka už vaiko priežiūrą siekia 65,94 proc. nuo darbuotojo darbo užmokesčio „ant popieriaus“. Ligos išmokos skiriamos nuo infekcijų plitimą ribojančio režimo nustatymo švietimo įstaigoje, tai yra nuo savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimo įsigaliojimo, arba nuo datos, nurodytos sprendime, kuri negali būti ankstesnė nei įsigalioja administracijos direktoriaus sprendimas.

Kaip mokamos išmokos, jeigu savivaldybėje paskelbtas karantinas?

Kai savivaldybėje paskelbiamas karantinas, tai savaime nereiškia nuotolinio ar mišraus mokymo. Tačiau Vyriausybė yra nusprendusi, kad po mokinių atostogų nuo lapkričio 3 iki 6 dienos imtinai skelbiama kontaktinio ugdymo pauzė ir 5-12 klasių mokiniai tuo metu mokysis nuotoliniu būdu. Už tokio amžiaus mokinių priežiūrą ligos išmokos nemokamos.
Ikimokyklinukai, priešmokyklinukai ir pradinukai šiuo laikotarpiu ugdomi įprastai ir gali eiti į mokyklą ar darželį, tačiau savivaldybės administracija gali priimti ir kitokį sprendimą bei paskelbti nuotolinį mokymą vaikams iki ketvirtos klasės.
Ligos išmoka už vaiko iki ketvirtos klasės priežiūrą vienam iš tėvų, globėjų, budinčių globotojų ar dirbančių senelių siekia 65,94 proc. nuo darbo užmokesčio „ant popieriaus“ ir yra mokama nuo savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimo dėl nuotolinio mokymo įsigaliojimo, tik jei toks sprendimas priimtas NVSC teikimu ir yra įformintas taip pat kaip ir skelbiant infekcijų plitimą ribojantį režimą, kol karantinas nėra paskelbtas.
Administracijos direktoriaus sprendimas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre ir įsigalioja kitą dieną nuo paskelbimo, jei jame nenumatyta vėlesnė įsigaliojimo data.

Kaip vyksta sąlytį su sergančiuoju turėjusio asmens izoliavimas?

Kai mokykloje nustatomas COVID-19 užsikrėtęs asmuo – vaikas ar suaugęs asmuo – nustatyti artimą sąlytį turėję asmenys yra izoliuojami NVSC . Tai nėra laikoma infekcijų plitimą ribojančiu režimu.
Prireikus izoliuoti vaiką iki ketvirtos klasės imtinai bei vaiką su negalią iki 21 metų, jei jis mokosi pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą, tėvai, globėjai, budintys globotojai ar dirbantys seneliai gali gauti nedarbingumo pažymėjimą ir pretenduoti į ligos išmoką iš „Sodros“. Tačiau izoliaciją, už kurią mokama ligos išmoka, skiria NVSC.
Prireikus izoliuoti suaugusį asmenį, jam taip pat gali būti mokama ligos išmoka iš „Sodros“, bet privalomą izoliaciją taip pat skiria NVSC.
Pagrindiniai žingsniai:
1. Švietimo įstaigoje nustatomas COVID-19 užsikrėtęs asmuo.
2. Artimą sąlytį turėjusiems vaikams ir suaugusiesiems privalomą izoliaciją skiria NVSC.
3. NVSC per 3 darbo dienas išduoda pažymą sveikatos priežiūros įstaigai apie asmeniui taikomą privalomą izoliaciją.
4. Artimą sąlytį turėjęs suaugęs asmuo arba artimą sąlytį turėjusio vaiko iki ketvirtos klasės bei vaiko su negalia iki 21 metų tėvai, globėjai, budintys globotojai bei dirbantys seneliai nuotoliniu būdu gali kreiptis į savo sveikatos priežiūros įstaigą dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo.
5. Jeigu sveikatos priežiūros įstaiga dėl apkrovos negali atsiliepti į skambučius, nedarbingumo pažymėjimas už mažo vaiko ar vaiko su negalia priežiūrą vis tiek gali būti išduodamas atgaline tvarka, bet ne daugiau nei už 5 darbo dienas.
6. Ligos išmoką suaugusiam asmeniui už jo paties privalomą izoliaciją siekia 62,06 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“, o už vaiko priežiūrą – 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“. Ji mokama už izoliacijos laiką, bet ne ilgiau nei už 14 kalendorinių dienų.

Gera žinia

Nacionalinė švietimo agentūra 2020 m. gruodžio 3 d. UAB „Altas komercinis transportas“ atstovybėje mokyklų atstovams perdavė nupirktus mokyklinius autobusus. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazija gavo visiškai šviežią, naujumu kvepiantį mokyklinį autobusą Mercedes Benz Sprinter 514CDI, kuriuo gimnazistai dar saugiau, šilčiau ir patogiau bus atvežami į pamokas ir parvežami namo.

Dėl ugdymo proceso

Atmintinė dėl COVID-19

Gimnazijos darbuotojai, atsakingi už COVID-19 ligos valdymą gimnazijoje:
– Irina Žiupkienė, direktorė, tel. 8-674 32604
– Dalia Černiauskienė, direktorės pavaduotoja ugdymui, tel. 8-614 63080;
– Danius Malinauskas, direktorės pavaduotojas administracijos ir ūkio reikalams, tel. 8-687 27925;
– Bronė Grigonienė, sveikatos priežiūros specialistė, tel. 8-675 98117;
– Edita Žilinskaitė-Pukėnienė, Joniškio skyriaus mokytoja, tel. 8-650 77672.

NVSC algoritmas

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijos ir reikalavimai švietimo įstaigoms dėl Covid-19 prevencijos: bendrosios, ikimokykliniam ir priešmokykliniam ugdymui, pradiniam ugdymui, pagrindiniam ir viduriniam ugdymui, neformaliajam vaikų švietimui:

 

Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos ugdymo proceso įgyvendinimas 2020-2021 m.m.

Ugdymo procesas gimnazijoje organizuojamas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus reikalavimus. Turi būti maksimaliai laikomasi numatytų saugos priemonių:
– draudžiama eiti į mokyklą mokiniams, kuriems pasireiškia karščiavimas (kūno temperatūra 37,3 laipsniai ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.);
– pilnamečiai asmenys, mokinių tėvai, gimnazijos svečiai, kai tarp dalyvių neišlaikomas 2 m atstumas, dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones;
– ribojami mokyklos bendruomenės narių kontaktai.

MOKYMOSI VIETA
– 2020-2021 m.m. kiekvienai mokinių klasei paskirta konkreti patalpa:
• priešmokyklinė grupė – cokolinis aukštas (priešais rūbinę);
• 1 klasė – naujo priestato 1 aukštas;
• 2 klasė – naujo priestato 1 aukštas;
• 3 klasė – naujo priestato 1 aukštas;
• 4 klasė – naujo priestato 1 aukštas;

• 5 kl. – matematikos kabinetas;
• 6 kl. – fizikos kabinetas;
• 7 kl. – spec. pedagogės Ninos kabinetas;
• 8 kl. – seno priestato 1 aukštas (buvusi 2 klasė);

• I klasė – lietuvių k. kabinetas (mokyt. R. Kaminskienės);
• II klasė – istorijos kabinetas;
• III klasė – lietuvių k. kabinetas (mokyt. Vilmos Putnienės);
• IV klasė – dailės/rusų k. kabinetas (pagal pasirinktus mokymosi lygius).

– muzikos, technologijų, informacinių technologijų, chemijos dalykų pamokos vyks jiems tų dalykų kabinetuose.

VIRŠUTINIUS DRABUŽIUS (STRIUKES, PALTUS) NUSIRENGSIME:
• priešmokyklinė grupė, 1-4 kl., 8 kl. – rūbinėje klasei skirtoje vietoje;
• 5-7 kl., I-IV kl. – koridoriuje tame aukšte, kur yra tos klasės kabinetas.

KIEKVIENAI MOKINIŲ GRUPEI PRISKIRIAMI TUALETAI:
• priešmokyklinė grupė – cokoliniame aukšte;
• 1-4 kl. ir 8 kl. – naujojo priestato pirmame aukšte;
• 5-7 kl. – naujojo priestato antrame aukšte;
• I-IV kl. – senojo priestato pirmajame aukšte (pradinių klasių tualetai).

MOKINIŲ SRAUTŲ JUDĖJIMAS GIMNAZIJOJE:
• į gimnaziją priešmokyklinė grupė, 1-4 kl. ir 8 kl. įeina ir namo išeina pro rūsio įėjimą/ išėjimą;
• 8 kl. per pertraukas į lauką išeina pro pagrindines duris į kiemą;
• priešmokyklinė grupė, 1-4 kl. per pertraukas į lauką išeina pro duris link mokytojų namo;
• 5-7 kl. įeina ir per pertraukas bei po pamokų į lauką išeina pro duris prie sporto salės;
• I-IV kl. įeina ir per pertraukas bei po pamokų į lauką išeina pro pagrindines duris į kiemą.
• koridoriuose mokinių judėjimo kryptys bus pažymėtos nuorodomis (rodyklėmis).

UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMO YPATUMAI:
• pagal tvarkaraštį vyks kai kurių dalykų po dvi pamokas iš eilės;
• skambutis skambės tik į pamoką:
1 pamoka – 8.00
2 pamoka – 8.55
3 pamoka – 9.45
4 pamoka – 11.00
5 pamoka – 12.00
6 pamoka – 12.55
7 pamoka – 13.50
• vienos pamokos trukmė 45 min., dvigubos pamokos trukmė 90 min. Pamokos pabaigą skelbia mokytojas;
• organizuojamos 2 ilgosios pertraukos po 20 min. po 3 ir 4 pamokų pavalgyti, pasivaikščioti lauke, pailsėti;
• įvairių dalykų pamokos, jeigu leis oro temperatūros sąlygos, organizuojamos lauke;
• pamokų pradžios laikas 8.00 val.;
• mokiniams bus teikiama švietimo ir mokymosi pagalba;
• ribojamas dalijimasis ugdymo priemonėmis, mokiniai privalo turėti savo priemones.

MOKINIŲ MAITINIMAS:
• mokyklos valgykloje mokiniai maitinami tik jiems skirtu laiku:
– priešmokyklinė grupė ir 1-4 kl. – 10.20-10.35
– 5-8 kl. – 10.35-10.55
– I-IV kl. – 11.40-12.00 (po 4 pamokų)
• mokyklos valgykloje skirtingų klasių mokiniams skirtos atskiros erdvės;
• atsineštas iš namų maistas valgomas klasėje (bet kurios pertraukos metu), laikantis higienos taisyklių, arba mokyklos valgykloje, pietaujant tos klasės mokiniams;
• mokyklos valgykloje prašome laikytis tinkamos rankų higienos.

MOKINIŲ VEŽIOJIMAS:
• mokiniai mokykliniame autobuse sėdi: su savo broliais/seserimis; su klasės draugu; su to paties koncentro mokiniu;
• mokiniai, važiuojantys mokykliniu autobusu, turi dėvėti kaukes, išskyrus mokinius, kuriems dėl kaukės dėvėjimo gali pablogėti sveikata arba kurie serga lėtinėmis ligomis, dėl kurių kaukės dėvėti neįmanoma;
• mokyklinio autobuso rankenos, kėdžių atlošai ir kiti dažniausiai liečiami paviršiai dezinfekuojami kas kartą prieš įlaipinant kitą vežamų mokinių grupę;
• mokiniai, važiuojantys į gimnaziją maršrutiniu transportu, privalo laikytis bendrųjų saugos reikalavimų, taikomų keleiviams.

Gimnazijai – 100

1920 metais rugsėjo 22 dieną pirmą kartą Giedraičiuose duris atvėrė vidurinė keturių klasių mokykla. Tos dienos rytą mokyklos slenkstį peržengė 19 pirmos ir 11 antros klasės mokinių, direktorė Malvina Valeikienė, mokytoja Milda Bulotaitė, kunigas Vaclovas Giedrys ir sargas Vladas Sasnauskas.
Prabėgus lygiai 100 metų, saulėtą rugsėjo 22 dieną jau daug didesnė gimnazijos bendruomenė paminėjo šį gražų jubiliejų. Nors COVID-19 pandemija gerokai pakoregavo šventės scenarijų, mokytojai ir mokiniai išradingai pasidžiaugė šia sukaktimi.
Netradicinę ugdymosi dieną nuo pat ryto gimnazijos kabinetuose girdėjosi šurmulys: mokiniai su klasės vadovais puošė klases, kūrė paveikslus iš gamtinių medžiagų mokyklos erdvėms pagyvinti, paruošė gimtadienio sveikinimus gimnazijai. Kadangi saugaus elgesio taisyklės neleidžia susirinkti visiems į vieną bendrą būrį, kiekviena klasė atskirai nusifilmavo dainuodami gimnazijos himną, šiuos įrašus būrelio „Reporteris“ nariai sumontuos į vieną kūrinį.
Direktorė Irina Žiupkienė ir pavaduotoja ugdymui Dalia Černiauskienė simbolinėmis šimtmečio dovanėlėmis apdovanojo mokinius, kurie pastaraisiais metais labiausiai garsino gimnazijos vardą – olimpiadų prizininkus, sportininkus, įvairių projektų dalyvius.
Šventės pabaigoje, žinoma, visų laukė tortas. Ir ne vienas, o visi 13, nes tiek gimnazijoje šiuo metu yra klasių. Skanaudami tortą mokiniai pažiūrėjo mokytojos Vaidos sukurtą filmuką, kuriame trumpai apžvelgiama gimnazijos istorija: prisimenami mokyklos vadovai, buvę mokytojai ir mokiniai, ir taip pat džiaugiamasi šimtmečio liudininkais dabartiniais mokiniais, kurie padėjo gimnazijai įžengti į antrąjį šimtmetį.
Linkime gimnazijai ilgų gyvavimo metų, smalsių, drąsių mokinių ir kūrybingų mokytojų.
Tekstas: Vilma Putnienė
Nuotraukos: sesės Čivilytės, Eimantė Stankevičiūtė, Justina Kanopkaitė, Valdas Kimbartas

 

Projektas ,,Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

2017-2020 m. gimnazija dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.
Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.
Projekto metu gimnazija bus aprūpinama gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.
Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje: https://www.sac.smm.lt/projektai-ir-programos/projektai/vykdomi-projektai/es-projektai/

Joniškio skyrius

Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2020 m. gegužės 28 d. sprendimu Nr. B1-135 „dėl Molėtų r. Joniškio mokyklos-daugiafunkio centro reorganizavimo, reorganizavimo sąlygų aprašo ir Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos nuostatų patvirtinimo“ nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. Molėtų r. Joniškio mokykla-daugiafunkcis centras prijungiamas prie Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos ir vadinamas Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos Joniškio skyriumi.
Molėtų rajono savivaldybės tarybos sprendimas
– Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos Joniškio skyriaus įsteigimo data – 2020 m. rugsėjo 1 d.;
– Joniškio skyriaus buveinė – Arino g. 14, LT-33224 Joniškio mst., Molėtų rajonas;
– Joniškio skyrius vykdo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo, pradinio ugdymo, individualizuotą pradinio ugdymo, pagrindinio ugdymo pirmosios dalies, individualizuotą pagrindinio ugdymo pirmosios dalies bei neformaliojo vaikų švietimo programas;
– Joniškio skyriaus mokymo formos ir mokymo organizavimo būdai – grupinio mokymosi, vykdomas kasdienio mokymo proceso organizavimo būdu;
– Joniškio skyrius išduoda pradinio išsilavinimo, pradinio ugdymo pasiekimų pažymėjimus;
– Joniškio skyriaus mokymo kalba – lietuvių.

Ugdymo procesas 2020-2021 m.m.

Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos ugdymo proceso įgyvendinimo rekomendacijos 2020-2021 m.m.

Ugdymo procesas gimnazijoje organizuojamas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus reikalavimus. Turi būti maksimaliai laikomasi numatytų saugos priemonių:
– draudžiama eiti į mokyklą mokiniams, kuriems pasireiškia karščiavimas (kūno temperatūra 37,3 laipsniai ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.);
– pilnamečiai asmenys, mokinių tėvai, gimnazijos svečiai, kai tarp dalyvių neišlaikomas 2 m atstumas, dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones;
– ribojami mokyklos bendruomenės narių kontaktai.

MOKYMOSI VIETA
– 2020-2021 m.m. kiekvienai mokinių klasei paskirta konkreti patalpa:
• priešmokyklinė grupė – cokolinis aukštas (priešais rūbinę);
• 1 klasė – naujo priestato 1 aukštas;
• 2 klasė – naujo priestato 1 aukštas;
• 3 klasė – naujo priestato 1 aukštas;
• 4 klasė – naujo priestato 1 aukštas;

• 5 kl. – matematikos kabinetas;
• 6 kl. – fizikos kabinetas;
• 7 kl. – spec. pedagogės Ninos kabinetas;
• 8 kl. – seno priestato 1 aukštas (buvusi 2 klasė);

• I klasė – lietuvių k. kabinetas (mokyt. R. Kaminskienės);
• II klasė – istorijos kabinetas;
• III klasė – lietuvių k. kabinetas (mokyt. Vilmos Putnienės);
• IV klasė – dailės/rusų k. kabinetas (pagal pasirinktus mokymosi lygius).

– muzikos, technologijų, informacinių technologijų, chemijos dalykų pamokos vyks jiems tų dalykų kabinetuose.

VIRŠUTINIUS DRABUŽIUS (STRIUKES, PALTUS) NUSIRENGSIME:
• priešmokyklinė grupė, 1-4 kl., 8 kl. – rūbinėje klasei skirtoje vietoje;
• 5-7 kl., I-IV kl. – koridoriuje tame aukšte, kur yra tos klasės kabinetas.

KIEKVIENAI MOKINIŲ GRUPEI PRISKIRIAMI TUALETAI:
• priešmokyklinė grupė – cokoliniame aukšte;
• 1-4 kl. ir 8 kl. – naujojo priestato pirmame aukšte;
• 5-7 kl. – naujojo priestato antrame aukšte;
• I-IV kl. – senojo priestato pirmajame aukšte (pradinių klasių tualetai).

MOKINIŲ SRAUTŲ JUDĖJIMAS GIMNAZIJOJE:
• į gimnaziją priešmokyklinė grupė, 1-4 kl. ir 8 kl. įeina ir namo išeina pro rūsio įėjimą/ išėjimą;
• 8 kl. per pertraukas į lauką išeina pro pagrindines duris į kiemą;
• priešmokyklinė grupė, 1-4 kl. per pertraukas į lauką išeina pro duris link mokytojų namo;
• 5-7 kl. įeina ir per pertraukas bei po pamokų į lauką išeina pro duris prie sporto salės;
• I-IV kl. įeina ir per pertraukas bei po pamokų į lauką išeina pro pagrindines duris į kiemą.
• koridoriuose mokinių judėjimo kryptys bus pažymėtos nuorodomis (rodyklėmis).

UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMO YPATUMAI:
• pagal tvarkaraštį vyks kai kurių dalykų po dvi pamokas iš eilės;
• skambutis skambės tik į pamoką:
1 pamoka – 8.00
2 pamoka – 8.55
3 pamoka – 9.50
4 pamoka – 10.55
5 pamoka – 12.00
6 pamoka – 12.55
7 pamoka – 13.50
• vienos pamokos trukmė 45 min., dvigubos pamokos trukmė 90 min. Pamokos pabaigą skelbia mokytojas;
• organizuojamos 2 ilgosios pertraukos po 20 min. po 3 ir 4 pamokų pavalgyti, pasivaikščioti lauke, pailsėti;
• įvairių dalykų pamokos, jeigu leis oro temperatūros sąlygos, organizuojamos lauke;
• pamokų pradžios laikas 8.00 val.;
• mokiniams bus teikiama švietimo ir mokymosi pagalba;
• ribojamas dalijimasis ugdymo priemonėmis, mokiniai privalo turėti savo priemones.

MOKINIŲ MAITINIMAS:
• mokyklos valgykloje mokiniai maitinami tik jiems skirtu laiku:
– priešmokyklinė grupė ir 1-4 kl. – 10.20-10.35
– 5-8 kl. – 10.35-10.55
– I-IV kl. – 11.40-12.00 (po 4 pamokų)
• mokyklos valgykloje skirtingų klasių mokiniams skirtos atskiros erdvės;
• atsineštas iš namų maistas valgomas klasėje (bet kurios pertraukos metu), laikantis higienos taisyklių, arba mokyklos valgykloje, pietaujant tos klasės mokiniams;
• mokyklos valgykloje prašome laikytis tinkamos rankų higienos.

MOKINIŲ VEŽIOJIMAS:
• mokiniai mokykliniame autobuse sėdi: su savo broliais/seserimis; su klasės draugu; su to paties koncentro mokiniu;
• mokiniai, važiuojantys mokykliniu autobusu, turi dėvėti kaukes, išskyrus mokinius, kuriems dėl kaukės dėvėjimo gali pablogėti sveikata arba kurie serga lėtinėmis ligomis, dėl kurių kaukės dėvėti neįmanoma;
• mokyklinio autobuso rankenos, kėdžių atlošai ir kiti dažniausiai liečiami paviršiai dezinfekuojami kas kartą prieš įlaipinant kitą vežamų mokinių grupę;
• mokiniai, važiuojantys į gimnaziją maršrutiniu transportu, privalo laikytis bendrųjų saugos reikalavimų, taikomų keleiviams.

Saugiai elkimės vandenyje

Svarbi informacija

Pranešimas

PRANEŠIMAS APIE MOKYKLOS REORGANIZAVIMO SĄLYGŲ APRAŠO SUDARYMĄ

Pranešame, jog vadovaujantis Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2020 m. balandžio 30 d. sprendimu Nr. B1-75 „Dėl sutikimo reorganizuoti Molėtų r. Joniškio mokyklą-daugiafunkcį centrą, prijungiant prie Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos kaip pagrindinio ugdymo pirmosios dalies skyrių“, reorganizuojama Molėtų r. Joniškio mokykla-daugiafunkcis centras.
Reorganizuojama įstaiga – Molėtų r. Joniškio mokykla-daugiafunkcis centras: teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga; buveinė – Arino g. 14, Joniškis, LT-33224 Molėtų r.; įstaigos kodas 191228541. Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre, registracijos Nr. 4400-0571-1011, registracijos data 1994-10-20.
Reorganizavime dalyvaujanti įstaiga – Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazija: teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga: buveinė – Širvintų g. 16, Giedraičiai, LT-33274 Molėtų r.; įstaigos kodas 191228160. Mokykla registruota juridinių asmenų registre, registracijos Nr. 6291-1000-5018, registracijos data 1995-06-09. Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre.
Reorganizavimo tikslas – optimizuoti švietimo įstaigų tinklą, racionaliau panaudoti įstaigų valdymo ir aplinkos lėšas.
Reorganizavimo būdas – Molėtų r. Joniškio mokykla-daugiafunkcis centras prijungiamas prie Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos, įsteigiant pagrindinio ugdymo pirmosios dalies skyrių. Po reorganizavimo veikiančios įstaigos pavadinimas – Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos Joniškio skyrius.
Molėtų r. Joniškio mokykla-daugiafunkcis centras reorganizuojamas iki 2020 m. rugpjūčio 31 d. Visi suinteresuoti asmenys turi teisę susipažinti su reorganizuojamų ir reorganizavime dalyvaujančių prijungimo būdu įstaigų reorganizavimo sąlygomis, po reorganizavimo veiklą tęsiančios Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos nuostatų projektu bei kitais dokumentais, kurie skelbiami Molėtų r. Joniškio mokyklos-daugiafunkcio centro internetinėje svetainėje www.joniskis.moletai.lm.lt ir Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos internetinėje svetainėje www.giedraiciugimnazija.lt .
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 14 str. 10 dalimi, reorganizuojamos įstaigos kreditoriai savo reikalavimus gali pateikti ne vėliau kaip per 60 dienų nuo viešojo paskelbimo apie biudžetinės įstaigos reorganizavimo sąlygų aprašo parengimą pirmos dienos, t.y. 2020 m. liepos 14 d.

Molėtų r. Joniškio mokyklos-daugiafunkcio centro reorganizavimo prijungimo būdu prie Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos sąlygų aprašas

Svarbi informacija

Patarimai dėl saugumo internete

Mokytojai ir tėvai turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kaip vaikai naudojasi įrenginiais, ką veikia nuotolinių pamokų metu. Kaip ir realiame gyvenime, taip ir virtualioje erdvėje pamokos turėtų vykti laikantis tam tikrų principų – tam skirtose platformose pamokos turėtų vykti tik uždarai mokinių grupei, neleidžiant viešų prisijungimų kitiems dalyviams bei laikantis ir „gyvai“ pamokai taikomų drausmės ir mandagaus elgesio taisyklių.
Keletas bendrų patarimų mokytojams ir tėvams, kaip užtikrinti vaikų saugumą internete.

Svarbi informacija

Kur kreiptis?

Policija informuoja

Svarbi informacija

Kur kreiptis?

Informacinių technologijų mokytojas Jonas Bareikis paskirtas skaitmeninių technologijų administratoriumi (IKT koordinatoriumi). Kilus klausimams dėl informacinių technologijų naudojimo nuotoliniam mokymui ar darbui, galite skambinti Jonui Bareikiui tel. (8 605) 10813

Svarbi informacija

Atmintinė

Dabar labai reikalingas visų susitelkimas ir pastangos, kad koronaviruso plitimas būtų suvaldytas, kad būtų apsaugoti visi šalies gyventojai, o ypač mūsų vaikai.
Visa aktualiausia informacija – naujausi švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymai, susiję su koronaviruso sukeltomis aplinkybėmis, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus, bendros sveikatos specialistų rekomendacijos, naudingos nuorodos – skelbiama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos interneto puslapio specialiame skyrelyje https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso.
Kadangi tiek tarptautinė, tiek nacionalinė situacija nuolat kinta, bus priimami ir nauji sprendimai. Todėl prašome reguliariai sekti oficialiose Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėse pateiktą aktualiausią informaciją.

BŪTINAI PASKAITYKITE.
Atmintinė, kaip elgtis ir ką reikėtų žinoti švietimo bendruomenės nariams Lietuvoje paskelbus karantiną.

Svarbi informacija

Dėl ugdymo proceso sustabdymo

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijas ir vadovaujantis Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu,
stabdomas ugdymo procesas gimnazijoje
nuo 2020 m. kovo 13 d. iki 2020 m. kovo 27 d.

Prašome būti atsakingais ir laikytis rekomendacijų.

Saugokime save ir kitus

Aktuali ir nuolat atnaujinama informacija apie virusą, jo paplitimą, grėsmes ir apsisaugojimą pateikiama:
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) tinklapyje: http://nvsc.lrv.lt/
Užkrečiamų ligų ir AIDS centro tinklapyje: http://www.ulac.lt/lt/covid-19-isplitimas
Veikia karštoji linija – gyventojai gali konsultuotis telefonu 8 618 79984 (visą parą konsultuoja NVSC specialistai).

1,2% GMP gimnazijai

Prašome paremti
Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos mokinių ugdymosi procesą ir ugdymosi aplinkų kūrimą, pervedant 1,2% GPM
į sąskaitą LT914010045500050161.
Prisijungti prie elektroninio deklaravimo sistemos galite čia.
Kaip skirti 1,2 GPM lėšas: el. instrukcija
Dėkojame už Jūsų paramą.

Svečiuose pasienio rinktinės pareigūnės

Kovo mėn. gimnazijoje vyksta Karjeros dienos. Kovo 5 d. susitikti su vyresnių klasių moksleiviais atvyko Vilniaus Pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnės Jolanta Vaickuvienė ir Vaida Mikulėnienė. Mokiniai susipažino su pasienio tarnybos pagrindinėmis funkcijomis – sienos apsauga, migracijos procesų kontrole, paieškos darbais ir kt. Taip pat sužinojo, kokie yra reikalavimai norint tapti pasieniečiu, kinologu. Gimnazistai domėjosi mokymosi ir pasieniečių darbo sąlygomis, galimybe dalyvauti misijose užsienyje. Viešnios papasakojo apie studijas M Romerio universitete, pabrėžė, kad, jau įstojus mokytis, tampama statutiniu pareigūnu – tai ne tik garbė, bet ir didelė atsakomybė. Ne veltui pasieniečių devizas – „Kilnumas – Ištvermė – Drąsa“. Dėkojame pareigūnėms už turiningą susitikimą. Tekstas: Dalia Černiauskienė. Foto: Emilijus Petkus, Eimantė Stankevičiūtė.

Svečiuose rėmėjai

Vasario 28 d. gimnazijoje lankėsi mūsų rėmėjai – UAB „Linea libera“ vadovas Juozas Daugvila su kolegėmis. Svečiai apžiūrėjo gimnazijos erdves, bendravo su mokytojais ir mokiniais, domėjosi technologijų naudojimu ir inovacijų skatinimu ugdymo procese. Nuoširdžiai dėkojame UAB „Linea libera“ kolektyvui už dėmesį ir paramą mūsų gimnazijai.

Valdovų rūmuose

Vasario 27 d. priešmokyklinukai keliavo į Valdovų rūmus ir dalyvavo edukacinėje veikloje „Pasivaikščiojimas muziejaus karalystėje“. Vaikai sužinojo, kas yra muziejus, kokias senos istorijos paslaptis jis saugo. Viską išsiaiškinę su gide Lina, pasipuošę karūnomis kaip tikri karaliai ir karalienės, vaikai vaikščiojo po muziejų, ieškojo vitrinose pasislėpusių archeologinių radinių. Vaikai su gide aplankė atkurtas rūmų menes, papuoštas paslaptingais baldais, valdovų portretais, sužinojo, kas šiuose rūmuose gyveno ir ką ten veikė. Aplankę Valdovų rūmus, funikulieriumi pasikėlėme į Gedimino kalną, pasigrožėjome miesto panorama, iš arti pamatėme didingą Gedimino pilį. Vaikai labai džiaugėsi išvyka ir linksmi grįžo namo. Tekstas ir foto Daiva Lutienė

Svečiuose karys

Vasario 24 d. III-IV kl. mokiniai dalyvavo susitikime su Molėtų karo prievolės ir komplektavimo poskyrio verbuotoju grandiniu Danu Mačiuliu. Svečias papasakojo apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje, galimybes tapti kariu, paaiškino, kas yra karys ir kariūnas, atsakė į visus gimnazistų klausimus.

Mokiniai konferencijoje

Vasario 21-22 d. Molėtuose vyko mokinių savivaldų konferencija „Kaip nuversti kalnus dar mokykloje?“. Šios konferencijos metu moksleiviai klausėsi paskaitos, kurią vedė atstovai iš Whatansu. Moksleiviai dalyvavo diskusijose, kurioje turėjo galimybę pakalbėti su LMS MRMT savanoriais apie mokinių savivaldą, savo mokyklą ir su ją susijusiais klausimais. Vakare MSK dalyviai buvo nustebinti grupių „Pankoliai“ ir „Dark Light“ pasirodymais. Kitą dieną dalyvavome viktorinoje apie „Ž. E. M. E.“. Net nepastebėjome kaip greitai teko atsisveikinti su kitomis mokyklų savivaldomis bei LMS MRMT savanoriais. Grįžome pasisėmę pilną bagažą idėjų bei naujų tikslų. Dėkojame LMS MRMT savanoriams už šiltą bendravimą ir buvimą su mumis.
Tekstas ir foto: Eimantė Stankevičiūtė

Pasveikinta būki, Vasario 16-oji!

Vasario 15 d. gimnazijoje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas „Pasveikinta būki, Vasario 16-oji!“. Sporto salėje nuskambėjusį mokinių sveikinimą Lietuvai pratęsė Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“. Dainų ir šokių pynė džiugino gimnazistus, jų tėvelius, mokytojus, giedraitiškius. Audringais aplodismentais dėkojome ansambliečiams už neeilinį reginį. Po koncerto gimnazijos kieme vaišinomės šaulių išvirta žvėrienos sriuba. Vasario 16 d. nuo Šaulių namų prie Nepriklausomybės paminklo buvo atnešta ir pakelta vėliava. Gimnazijos sporto salėje vyko tradicinis krepšinio turnyras. O po šv. Mišių šv. Baltramiejaus bažnyčioje, šventė tęsėsi Kiemento paežerėje. Foto: sesės Čivilytės ir Aldona Baranauskienė

Wabi-sabi užsiėmimas

Vasario 13 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko projekto „Wabi-sabi: tobulumas netobulume“ mokymai, kuriuose dalyvavo 8 mūsų gimnazijos mokiniai, besidomintys menu. Įdomiuose užsiėmimuose išbandėme Edo sarasa marginimo techniką. Kūrėme knygelę, kurios viršelį iliustravome naudodami trafaretus ir akvarelę. Knygelę įrišome japoniška knygų įrišimo technika. Užsiėmimai praplėtė mūsų akiratį – išbandėme nepažįstamas technikas, paskanavome japoniškų salotų, daug sužinojome apie japonų kultūrą.
Tekstas: Janina Kildišytė ir Lėja Kazanavičiūtė. Foto: Nina Kravčenko

"Nepamiršk parašiuto"

Vasario 13 d. gimnazijos III-IV kl. komanda, sudaryta iš 5 mokinių, dalyvavo „Nepamiršk Parašiuto“ protmūšyje Utenos kultūros centre. Protmūšis vyko nacionaliniu mastu. Protmūšyje vyravo puiki atmosfera, renginį vedė Robertas Petrauskas. Mūsų komanda užėmė 8 vietą apskrityje iš 14 komandų. Tai buvo tik pirmas turas, kitas žaidimas – kovo 19 d.
Tekstas ir foto: Emilijus Petkus

Konkursas "Lietuvos istorijos žinovas"